Zlonice „A“ - Velké Přítočno „A“ – 1:2 (0:2)

23.09.2018 10:38

Sobota 22.9.2018, 16:30 hod., okresní přebor

Vydřené vítězství, a to doslova!

Ačkoliv Přítočno přijelo do Zlonic coby lídr okresního přeboru k zápasu s týmem, který byl až na 8. místě tabulky, tak průběh zápasu a předvedená hra s těmito skutečnostmi příliš nekorespondovaly. Možná by se zápas vyvíjel jinak, kdyby Šiler již ve 3. minutě zmrazil vstřeleným gólem běhavé a agresivně napadající domácí hráče. Bohužel však v jasné pozici minul a hra tak byla v dalších minutách více než vyrovnaná. Naštěstí si ve 32. minutě krásně na přihrávku za obranu naběhl zleva L.Senko, potáhl míč do vápna a skvěle si poradil i s vybíhajícím brankářem - 0:1. O sedm minut později si vynahradil své střelecké patálie Šiler, když přesprintoval dva obránce a jeho brankářem vyraženou střelu si sám doběhl a míč naservíroval před úplně odkrytou branku Popelkovi. Ten už se nemohl z bezprostřední blízkosti mýlit - 0:2. Poklidné dohrání zápasu však domácí nechtěli za žádnou cenu připustit. Dost jim k tomu pomohla nařízená penalta po zákroku Jíchy, který si jinak v zápase plnil své obranné povinnosti na jedničku. Nedvěd si na míč sice téměř sáhl, ale zabránit gólu nedokázal - v 57. minutě tak byl stav 1:2. Domácí hráči ještě více ožili a jejich herní převaze nahrával i fakt, že přítočenským se nedařila kombinační hra a dali si pramálo přesných přihrávek. To samozřejmě byla voda na mlýn domácích a v podstatě do poslední minuty se Přítočno strachovalo o výsledek. Zlonice ale naštěstí pro hosty hrály taktikou dlouhých míčů, s čímž si Kuba, Jícha i Feda většinou hravě poradili. Potíž pak ale nastala s přechodem do útoku, kde se většina vybojovaných míčů opět ztrácela. Bojovností až do konce zápasu se už ale přítočenští hráči nenechali o vítězství připravit a i nadále tak „jedou na vítězné vlně“.

Nedvěd

Senko P. (33´ Pavlíček), Jícha, Kuba, Feda

Salyuk (ŽK), Popelka (ŽK), Holeček, Senko L. (72´ Hanf)

Šiler (87´ Devera), Měkota

32´  Senko L.            0:1

39´  Popelka             0:2