Žižice - Velké Přítočno „A“ – 2:5 (2:1)

13.09.2015 10:28

Sobota 12.9.2015, 17:00 hod., okresní přebor

Sice jako na houpačce, ale výsledek vynikající!

Nováček soutěže, „horliví“ domácí fanoušci a úzké hřiště. To vše vnášelo do zápasového očekávání pro hostující Přítočno otazníky. Cíl byl ale jediný – uspět a ke třem hubeným bodům připsat další tři vítězné. Předsevzetí hostujícího týmu se začalo naplňovat již v 8. minutě, když se po nezištné přihrávce Pohlota před prázdnou branku střelecky prosadil Salyuk – 0:1. Domácí nijak zvlášť nekombinovali, hráli jednoduché nakopávané míče na šikovné útočné duo a spoléhali tak spíše na brejkové situace. Tato taktika jim ještě do poločasu přinesla obrat díky dvěma slepeným gólům v 38. a 42. minutě, což s sebou přineslo diváckou euforii a psychickou podporu pro domácí hráče. Po přestávce ale Přítočno zabralo a nenechalo nikoho na pochybách, kdo odejde ze hřiště jako vítěz. Díky dvěma krásným gólům Šilera v 60. a 63. minutě se skóre zhouplo opět ve prospěch hostí. Když pak Pohlot dorazil pohotově míč do branky po dalším průniku Šilera a v 83. minutě ještě skóre navýšil drzým průnikem do šestnáctky a lobovanou umístěnou střelou Zieber, bylo jednoznačně hotovo. Škoda jen zbytečné červené karty Fedy, který po střetu s domácím obráncem neudržel nervy na uzdě a oplácel vražení do soupeře v přerušené hře.

Senko P., Hráský, Feda (ČK), Senko L.

Pohlot (84´ Pípal), Holeček (ŽK), Zieber, Salyuk (86´ Devera)

Šiler, Jícha

8´        Salyuk           0:1

60´      Šiler               2:2

63´      Šiler               2:3

75´      Pohlot            2:4

83´      Zieber            2:5