Zichovec - Velké Přítočno „A“ – 1:5 (0:2)

30.03.2014 11:31

Sobota 29.3.2014, 15:00 hod., okresní přebor

Týmový bojovný výkon = 3 zasloužené body.

I když úvod utkání vyzníval spíše pro domácí a hrálo se víceméně na jedné půlce, již v 5. minutě ohrozil poprvé v zápase domácího gólmana Jícha po rohovém kopu Ziebera. Pak se začala hra srovnávat a do další šance se dostal po narážečce s Pohlotem Holeček. Další spolupráce těchto hroťáků už přinesla ovoce. Pohlot prodloužil hlavou dlouhý výkop Svobody a Holeček zavzpomínal na doby své střelecké slávy a chladnokrevně skóroval – 0:1. O tři minuty později mohlo být ale srovnáno. Svoboda ale naštěstí míč vyškrábl na tyč a obránci uklidili míč do pomezí. Na obranu bylo vůbec v celém zápase absolutní spolehnutí. Jícha ji perfektně organizoval a sám měl v soubojích o míč snad 100% úspěšnost.  Ve 33. minutě se Holeček proměnil v nahrávače, když vymotal míč ve vápně a před prázdnou brankou našel osamoceného Šilera – 0:2. Ve 37. minutě se ještě hlavou pokoušel brankáře překvapit Pohlot, míč ale těsně lízl tyč a skončil pouze v boční síti. V 57. minutě pro dosud bezradný domácí tým svitla naděje, když Šiler chtěl ve vlastním vápně skluzem vypíchnout míč. To se ale nepovedlo a po lehkém škrtnutí o nohy útočníka byla písknuta penalta – 1:2. Toto provinění ale Šiler vzápětí napravil, když jako buldozer prošel od půlky přes zichovecké obranné šiky v podstatě až do sítě – 1:3. V 70. pak šel sám na gólmana Pohlot, jeho střelu se ale podařilo gólmanu vytěsnit mimo. Když se nepodařilo Pohlotovi gól vstřelit, tak jej alespoň vyrobil svým výtečným pohybem a vynuceným faulem na svou osobu, po němž následovala penalta. Tu s přehledem proměnil Jícha a domácí tím už definitivně rozložil. V samém závěru utkání pak ještě Přítočno předvedlo tři nádherné akce. Z jedné z nich padl pátý gól do domácí svatyně, to když Zieber skutečně parádní střelou z trestného kopu téměř od pomezní lajny vymetl vzdálenější šibenici. Po gólech ovšem volaly ještě akce, kdy střílený centr Pípala poslal ostrou hlavičkou kousek nad L.Senko nebo když se opět Šiler probil až na penaltu a pouze o kousek minul levou tyčku. I tak to bylo ale z pohledu přítočenských krásné odpoledne (letos první takové). Snad toto bude k vidění i v dalším zápase…

Super!!! Díky!!!

Senko P., Jícha, Pavlíček (ŽK), Feda (ŽK)

Pípal, Šiler, Zieber, Senko L.

Holeček (ŽK), Pohlot

25´ Holeček              0:1

33´ Šiler                    0:2

63´ Šiler                    1:3

75´ Jícha                   1:4

84´ Zieber                 1:5