Vinařice „A“ - Velké Přítočno „A“ – 2:4 (0:2)

06.10.2019 19:53

Sobota 5.10.2019, 16:00 hod., I.B třída

Veledůležité vítězství!!!

Stejně jako při zápase minulý týden v Lubné přivedl i tento zápas přítočenský tým na půdu celku, který na tom byl v tabulce I.B třídy ještě hůře než Přítočno. I zde se tedy mohlo věřit v bodový zisk. V Lubné se to nepovedlo a tak zápas s Vinařicemi by se dal označit tak trochu jako zápas podzimu, který by buď svrhl Přítočno ještě více ke dnu tabulky v případě další prohry nebo jej mohl vytáhnout z herního „bahna“ k lepším zítřkům. A bylo by to skutečně příznačné, neboť samotný zápas se na skutečném bahně ve Vinařicích odehrával. Terén nebyl rozhodně ideální a tak bylo jasné, že bude muset nastoupit hrubá síla a špetka fotbalové chytrosti a nezbytné štěstí. Na rozbláceném povrchu se jen těžko dal očekávat nějaký krásný fotbal, byť několik fotbalových kombinací na obou stranách se zahlédnout dalo. Kombinace na straně Přítočna ovšem vázla o něco více než u domácích, což mohlo být zapříčiněno i tím, že díky zranění Popelky a ne úplně fit stavu P.Senka bylo nutné sestavou trochu zamíchat. V první půli tak bylo k vidění spousta podklouznutí, pádů, chybných přihrávek a nedokonalého zpracování míče. Až přišla 40. minuta a míč si postavil k rozehrání přímého kopu na levé straně téměř půlky hřiště Pavlíček. Na jeho dlouhý centr si před malým vápnem naskakoval Feda, čímž dokonale zmátl domácího brankáře a jelikož se nikdo míče ani nedotkl, ten skončil k překvapení všech v síti - 0:1. Ještě radostnější chvíle prožil přítočenský tým před poločasem, kdy si nikým nehlídaný Jícha naskočil na precizně rozehraný rohový kop - 0:2. A to už bylo něco. Stačilo jen poctivě odbojovat druhou půli a tři body by byly v kapse. První komplikace však přišla už v 53. minutě, kdy byl za faul Fedy ve vápně nařízen pokutový kop. Přestože penaltovou střelu Svoboda vystihl, dokázal ji vyrazit pouze do břevna a na dorážku nemohl nikdo jiný než sám střelec reagovat - 1:2. V 56. minutě pak přišla komplikace další. L.Senko si vykoledoval naprosto zbytečnou druhou ŽK a musel tak předčasně do sprch. Na těžkém terénu byl pak samozřejmě rozdíl jednoho hráče v poli znát a Vinařice začínaly tlačit. Naštěstí se právě v tomto okamžiku v Šilerovi probudila duše střelce. Po vysunutí Holečkem do vápna sice promeškal ideální okamžik pro střelu, když se k němu seběhlo hned několik obránců. Tuto zdánlivě neřešitelnou situaci však Šiler vyřešil po svém a šibalským lobem na zadní tyč nedal nikomu šanci zabránit míči na cestě do sítě - 1:3. Stále však do konce zápasu chybělo moře času a Vinařice to rozhodně vzdát nechtěly. Přestože pak několikrát brankář Svoboda přítočenský tým podržel, na zakončení v 78. minutě nestačil - 2:3. Naštěstí jen pár minut na to vysunul Kuba ke steči domácí branky neúnavného Holečka a ten, ač už mimo ideální střelecký úhel, poslal nekompromisně míč ranou nártem do šibenice - 2:4. Posledních 9 minut zápasu si pak už Přítočno chytře pohlídalo a mohlo tak slavit veledůležité vítězství!

Barthel, Jícha, Feda, Pavlíček

Salyuk (ŽK), Kuba, Holeček, Senko L. (2xŽK = ČK)

Šiler (ŽK), Slánský

40´  Pavlíček            0:1

42´  Jícha                 0:2

56´  Šiler                  1:3

81´  Holeček            2:4