Velké Přítočno „A“ - Zvoleněves – 1:0 (0:0)

18.11.2018 19:52

Sobota 17.11.2018, 13:30 hod., okresní přebor

Okresní půlmistrovství stvrzeno „hubeným“ vítězstvím.

Posledním zápasem podzimní části soutěže chtěli přítočenští stvrdit svou pozici v čele tabulky okresního přeboru a rozloučit se s fotbalovým rokem 2018 domácím vítězstvím s předposledním týmem tabulky. To se sice nakonec povedlo, ale byla to fuška. V prvním poločase domácí „pouze“ orazítkovali několikrát tyče hostující branky, ale ke gólu se propracovat nedovedli přes jasnou herní převahu ani útočníci (Šiler s Měkotou) ani útočně ladění záložníci (L.Senko, Holeček a Popelka). První poločas tedy zůstal bez branek. Na přehnaně bojovný výkon okořeněný spoustou nebezpečných zákroků doplatili hosté už po pěti minutách druhého poločasu vyloučením hráče Plzáka po dvou ŽK. Ani při hře proti deseti bránícím se hráčům však ne a ne se Přítočno gólově prosadit. Krásnou hlavičkou po roku L.Senka mohl vývoj zápasu zvrátit Feda. Míč však šel bohužel těsně vedle branky. V 70. minutě se s míčem rozběhl do vápna Popelka a hostujícího obránce mu vjel skluzem pod nohy tak nešikovně, že z toho byla penalta. K jejímu zahrání se postavil Holeček a chladnokrevně poslal míč na opačnou stranu, než se hnul brankář - konečně tedy  1:0. Všem spadl kámen ze srdce a mohlo se v klidu zápas dohrát. To byla ovšem jen chtěná teorie, protože tu a tam se i hosté osmělili zaútočit a vyrovnání by bylo z pohledu domácích hodně nepříjemné. Hru se ale Přítočnu stále nedařilo zklidnit. Chyběly kombinace na volné hráče, podržení míče na útočné polovině a neustále se sváděly zbytečné tvrdé souboje s protihráči. Když už se ale blížil kýžený závěr zápasu a zdálo se být rozhodnuto, udály se úplně zbytečné dvě negativní situace. První negativum bylo Popelkovo nakopnutí soupeře v 87. minutě mimo souboj o míč, což resultovalo v oplacení zákroku zvoleněvským hráčem a pro oba pak červená karta. Tím druhým pak byl „žlutý“ faul Fedy v 89. minutě zastavující zárodek útočné akce na půlce a protože to byla druhá žlutá, musela následovat i karta červené barvy. „Hubené“ vítězství a dvě červené karty nebylo sice úplně nejlepší rozloučení se sezónou roku 2018, ale v kontextu celého podzimu nutno jednoduše konstatovat - DÍKY VŠEM HRÁČŮM za předvedené výkony a za to, kde naše SK momentálně je… s šestibodovým náskokem na čele tabulky okresního přeboru!!!

Nedvěd

Senko P., Feda (ČK), Kuba, Salyuk

Popelka, Holeček D., Snovický, Senko L.

Šiler, Měkota

71´      Holeček D.    1:0