Velké Přítočno „A“ - Zlonice „A“ - 4:0 (4:0)

21.04.2019 09:18

Sobota 20.4.2019, 17:00 hod., okresní přebor

Povedené pohodové vítězství.

Už na podzim se Přítočnu podařilo v klání se Zlonicemi vytěžit tři body a vzhledem k tomu, že v předchozím kole okresního přeboru padly Zlonice doma s Buštěhradem vysoko 1:6, bylo možné předpokládat, že i v jarním klání by mělo Přítočno zvítězit. Tyto předpoklady se začaly naplňovat v 17. minutě, kdy na křídlo seběhl do otevřené obrany hostí Šiler a zpětnou přihrávkou našel na vápně nabíhajícího Holečka. Ten si míč prvním dotykem lobnum do vápna a levačkou poslal míč křižnou ranou nekompromisně do sítě - 1:0. Dalšího navýšení skóre se přítočenští, kteří oproti zápasu před týdnem v Lidicích, kde působili nesoustředěně a bez touhy po vítězství, v tomto zápase opět přidali a rozhodně se na výkon týmu dalo koukat, zaslouženě dočkali v 29. minutě. Šiler se tentokrát prosadil jako zakončující hráč, kdy chytrou střelou poslal za záda Zlonického gólmana míč podruhé - 2:0. O pět minut později se prosadil rychlým tahem na branku a chladnokrevným zakončením i Slánský a bylo hotovo - 3:0. Soupeř sice několikrát zahrozil centrovanými míči a jednou musel na brankové čáře za Nedvěda odpálit opakovanou střelu Kuba. Jinak se ale Zlonice příliš do hry nedostávaly, a že by mohly ohrozit přítočenský třígólový náskok, to si skutečně nikdo nepřipouštěl. Zvláště když ve 43. minutě vše pojistil skutečně parádním gólem P.Senko. Ten si míč potáhl ve sprintu do vápna a ostrou ranou vnitřním nártem zamířil přímo do šibenice. Prostě paráda - 4:0!

Ve druhé půli pak přeci jen Přítočno trochu ubralo a dalo tak hostům větší šanci se prosadit. Perlit tak musel Nedvěd, který v 58. minutě fantastickou robinzonádou vytáhl střelu hlavou do horního růžku své branky. Pak se ještě chystal odolat střele ze značky pokutového kopu. Zasahovat však nakonec nemusel, neboť hostující hráč kopl penaltu daleko vedle branky s tím, že penalta se pískat neměla, k faulu nedošlo. Za toto gesto FÉROVOSTI si Zlonice vysloužily od domácích diváků děkovný aplaus na otevřené scéně. Druhá půle tedy už gól nepřinesla. I tak si ale přítočenský tým napravil svou reputaci po zbytečné prohře v Lidicích a může směle vyhlížet dalšího atraktivního soupeře. Už za týden doma totiž přivítá Buštěhrad…

Nedvěd

Pavlíček, Jícha, Kuba, Hanf

Senko P., Popelka, Holeček, Senko L.

Šiler, Slánský

17´  Holeček             1:0

29´  Šiler                   2:0

34´  Slánský              3:0

43´  Senko P.            4:0