Velké Přítočno „A“ - Zichovec „A“ – 2:1 (2:1)

24.03.2019 10:14

Sobota 23.3.2019, 15:00 hod., okresní přebor

Fotbalové krásy bylo sice poskrovnu, ale vítězství se bere!

Oproti podzimnímu klání se Zichovec předvedl ve startu jarní části soutěžního ročníku 2018/19 na hřišti v Přítočně v úplně jiném světle. Mladý, dravý a bojovný tým zatápěl domácím po celý zápas, a to hlavně ve středu pole a v obranné hře. Útočné aktivity naštěstí dokázala přítočenský obrana dostatečně eliminovat tak, že Nedvědova branka příliš ohrožována nebyla. Ale popořádku…

V předzápasovém ceremoniálu nejdříve přítočenští hráči a výboráci poblahopřáli před nečekaně početnou diváckou kulisou předsedovi klubu Jaroslavu Hráskému k jeho životnímu jubileu a navlékli ho dresu se symbolickým číslem 50. Krásné a dojemné… Pak už jen zbývalo přidat k bohatému dárkovému koši dar ještě cennější - zvítězit v zápase se Zichovcem a odstartovat tak úspěšně jarní klání okresního přeboru. A k tomu Přítočno vykročilo skutečně směle, když se mohlo už ve 3. minutě radovat ze Šilerovy branky. V 25. minutě se navíc po faulu na pronikajícího P.Senka pískala penalta a Holeček v jejím provedení nezaváhal - 2:0. O pět minut později vykřesali hosté jiskérku naděje, když přetažený centr na zadní tyč vrátil hlavou hostující Havlovec mezi tři tyče s tak nečekaným (ne)odskokem, že se míč prokutálel mezi Nedvědovým nohami až za brankovou čáru - 2:1. Do poločasu se už víc nestalo a vlastně nic zásadního se neudálo ani ve druhé půli. Hra byla sice bojovná, plná soubojů, ale bohužel taky nepřesná a bez líbivých kombinací, což koneckonců ještě ani neumožňoval nedobrý „pozimní“ stav trávníku na přítočenském hřišti. Konečný výsledek tedy odpovídal tomu poločasovému a první jarní 3 body tak zůstaly v Přítočně. Zichovec ale rozhodně svou bojovnou hrou překvapil a jarní klání s ním budou hodně zajímavá.

Nedvěd

Pavlíček (87´ Holas), Jícha, Kuba, Senko L.

Senko P., Holeček, Snovický (ŽK), Slánský

Šiler, Salyuk (ŽK)

3´    Šiler                  1:0

25´  Holeček D.        2:0