Velké Přítočno „A“ – Zichovec – 5:6 (1:2)

03.09.2012 09:27

Sobota 1.9.2012, 17:00 hod., okresní přebor

11 fíků se v OP hned tak nevidí.

Zápas celků, které v úvodním kole okresního přeboru vybojovaly plný bodový zisk, začalo lépe domácí Přítočno. Zieberův lob za obranu zužitkoval křižnou střelou Šiler – 1:0. Bohužel však zanedlouho Nedvěd hájící domácí branku váhal s odkopem, trefil záda atakujícího útočníka a zichovecký kanonýr Petržilka dorážkou do prázdné brány odstartoval své střelecké představení, když ještě do poločasu stihl otočit skóre ve svižném tempu hraného zápasu – 1:2. Do kabin se tedy šlo veseleji hostům.

Druhá devadesátiminutovka pak ovšem přinesla doslova hody pro diváky. Bohužel pro Přítočno si tu příslovečnou třešínku na dortu nakonec vychutnávali borci ze Zichovce. Domácí však byli celý druhý poločas rozhodně herně lepším týmem, nepodržela je však obrana, která chvílemi jakoby vůbec na hřišti nebyla. Útočně laděné hry Přítočna tak dokázal využívat již jmenovaný Petržilka, který zdánlivě zápas rozhodl dalšími dvěma slepeným zásahy. Za stavu 1:4 to začínalo vypadat s domácími ambicemi už hodně bledě. Záblesk naděje vykřesal ale pro Přítočno svou druhou brankou Šiler a stav 2:4 hned vypadal veseleji. Proti dobrým vyhlídkám domácích však byl opět Petržilka, který zcela osamocen na hranici šestnáctky s klidem rozdíl ve skóre opět navýšil – 2:5. I za tohoto stavu však Přítočno zabralo a přitisklo zoufale bránící Zichovec před jeho branku. Ke zteči zavelel Jícha, který nejdříve hlavou snížil na 3:5, aby posléze po prostrčení balónu Šilerem korigoval skóre na rozdíl jediné branky. Zaslouženého vyrovnání se v euforii hrající Přítočno dočkalo 5 minut před koncem zápasu zásluhou Šilera, kterého vyzval ke skórování po zranění poprvé v zápase nasazený Holeček. Konečné slovo však opět měli hosté, když zmar domácí obrany podtrhl 2 minuty před konečným hvizdem zkušený stoper Hráský, který ve snaze konstruktivně ubránit v této fázi zápasu již ojedinělý útočný atak hostí přiťukl míč proti noze Nedvědovi s menší razancí než by bývalo bylo nutné a Petržilka mohl slavit „double hattrick“, když vyběhnuvšího gólmana na dlouhou nohu bodlem se štěstím prostřelil pošesté.

Nedvěd

Senko P., Hráský (ŽK), Senko L., Pletánek

Vitai (45´ Holeček), Zieber, Jícha, Šilhan

Feda, Šiler

15´ Šiler         1:0

55´ Šiler         2:4

65´ Jícha       3:5

75´ Jícha       4:5

85´ Šiler         5:5