Velké Přítočno „A“ - Velvary „B“ – 2:1 (1:0)

21.10.2018 10:04

Sobota 20.10.2018, 15:30 hod., okresní přebor

Mladičký soupeř překvapil a bod měl na dosah.

Zápasy velvarského béčka jsou jak na houpačce. Buď vysoko vyhrají nebo vysoko prohrají. Zápas v Přítočně ale nepřinesl ani jedno. Hodně mladý tým hostí (pět hráčů narozeno až po roce 2000) byl více než důstojným soupeřem přítočenskému týmu, který sice s plným počtem bodů momentálně vévodí okresnímu přeboru, ale překonat skvělého hostujícího gólmana Prosického a rozhodnout zápas hned v jeho úvodu byl prostě problém. Do první velké šance zápasu se ovšem dostali velvarští a bůhví jak by se zápas vyvíjel, kdyby Podivínský hlavou neminul Nedvědovu branku. V 11. minutě ale hostům nevyšel ofsajd systém a přihrávku za obranu Šiler využil bravurním lobem - 1:0. Přicházeli i další šance domácích, střely Jíchy i Kuby, dorážky Měkoty i Šilera, ale za záda hostujícího brankáře se už v první půli míč propasírovat nepodařilo. A to nebylo dobře, protože ve druhé půli začali hosté přebírat aktivitu a svou hrou byli pro Přítočno hodně nepříjemní. Už v 50. minutě se jim aktivita vyplatila, když využili závar před Nedvědem a pohodlnou dorážkou míče k tyči za bezmocného Nedvěda vyrovnali. Vzhledem k obrazu hry na počátku poločasu to nevěstilo nic dobrého. Naštěstí pro domácí hned o minutu později zatáhl míč L.Senko a jeho centr zleva dokázal, byť na hodně dlouhou nohu, dopravit odrazem o tyč do branky Měkota. Domácí se tak vrátili do těsného vedení, které nakonec uhájili až do konečného hvizdu, když všichni přítočenští diváci a možná i hráči tlačili časomíru očima k 90. minutě, jak jen mohli. A tak i když výsledek nevyznívá příliš přesvědčivě, důležité je, že si přítočenští dokázali poradit s dalším soupeřem a hlavně, připsat si další 3 vítězné body do skvěle rozjeté soutěže!

Nedvěd

Salyuk (68´ Pavlíček), Jícha, Kuba, Hanf

Popelka, Holeček D., Snovický, Senko L.

Šiler, Měkota

11´      Šiler                1:0

51´      Měkota           2:1