Velké Přítočno „A“ - Švermov – 4:1 (1:0)

01.04.2018 09:37

Sobota 31.3.2018, 16:00 hod., okresní přebor

Výkon týmu i předvelikonoční 3 body rozhodně potěšily!

První zápas jarní sezóny na domácím hřišti (zápas s Lidicemi byl odložen na 8.5.) se přítočeskému „A“ týmu povedl a byly z toho 3 veledůležité body. Výkony obou týmů a fotbalová krása byly notně limitovány (ne)kvalitou trávníku, který s ohledem na počasí rozhodně ještě není v nejlepší  kondici, přesto byla k vidění bojovnost, solidní individuální výkony i pěkné akce. Potěšením pro domácí příznivce byly samozřejmě ty v podání Přítočna. Jedna z nich nastala ve 20. minutě. Švermov sice rozehrával standardku v těsné blízkosti domácí branky, ale míč se povedlo odhlavičkovat z vápna ven, tam si jej zpracoval Šiler a překvapivou otočkou vyslal do sprintu Kasíka. Hostující obránci ho sice na vápně dostihli, ale v pádu zakončující Kasík nedal švermovskému gólmanovi šanci - 1:0. Švermovu se pak na těžkém terénu velmi obtížně kombinovalo a přestože disponoval hodně mladým, běhavým kádrem, k ohrožení Svobody to nestačilo, když přítočenská obrana plnila do puntíku své povinnosti a nenechávala pro švermovskou rozehru téměř žádný prostor. Stav 1:0 tudíž vydržel až do přestávky, i když velkou šanci měl ještě Jícha, když hlavou pěkně trefil rohový kop Holečka. Janjič v brance Švermova byl ale pozorný a míč vyrazil. Druhý poločas začal Švermov tlakem, když díky jeho zvýšené aktivitě se hrálo před Svobodovou brankou o poznání více, než v prvním dějství. Díky tomu se po faulu Pecha kopal trestný kop z hodně nebezpečné vzdálenosti. Nacvičenou rozehrávku zužitkoval Růžička lehce tečovanou střelou do protipohybu Svobody a bylo srovnáno - 1:1. To samozřejmě hosty povzbudilo k ještě většímu výkonu a Přítočno jen se štěstím dvakrát odkopávalo míč z brankové čáry. Naštěstí pro domácí tým jeho druhou branku utkání přinesla opět 20. minuta poločasu, tj. 66. minuta celkově. Další rohový kop Holečka a další Jíchova hlavička, tentokráte nechytatelná, zvrátily vedení v zápase opět na stranu Přítočna.  79. minuta pak přinesla krásnou akci Popelky, který nejdříve ve sprintu vytáhl míč až k obrannému valu hostí, aby pak nádherně propíchl míč mezi obránci na nabíhajícího Šilera. Ten se z podobných náběhů většinou nemýlí - 3:1. Gólovou parádu pak dokonal novic v přítočenském dresu Ondra Měkota (akvizice z Blevic), který potvrdil svou orientaci ve vápně a umístěnou tvrdou placírou podtrhl svůj skvělý výkon v celém zápase 4. přítočenským gólem. Do velké šance se ještě dostal Kasík, ale naprosto osamecen tváří v tvář hostujícímu gólmanovi vystřelil díky poskočení míče na nerovném terénu tak nešťastně, že z toho byl málem vhazovaný aut. Nic to však nezměnilo na tom, že Přítočno zaslouženě Švermov porazilo a vybojovalo v prvním jarním zápase první 3 jarní body. Jen tak dále!

Hráský, Jícha (80´ Pavlíček), Pech, Feda

Pohlot, Holeček D., Popelka, Kasík

Šiler, Měkota

20´      Kasík             1:0

66´      Jícha              2:1

79´      Šiler               3:1

85´      Měkota          4:1