Velké Přítočno „A“ - Švermov – 3:6 (3:6)

03.11.2018 19:10

Sobota 3.11.2018, 14:00 hod., okresní přebor

Švermov si 3 body svým výkonem zasloužil!

Kdyby zápas prvního s druhým v tabulce okresního přeboru skončil jako na jaře, nikdo z Přítočenských by se rozhodně nezlobil. Výsledek by totiž byl 4:1. Vše ale dopadlo úplně jinak a první poločas byl oproti jarnímu zápasu o mnoho divočejší. Přítočno šlo sice do vedení díky Fryčově otálení s rozehrávkou a Popelkovu aktivnímu napadání snad už ve 20 vteřině zápasu, když s vybojovaným míčem dokázal přítočenský útočník obejít i statujícího obránce a střelou napříč branky pokořit i švermovského gólmana - 1:0. Už ve druhé minutě ale Švermov rozehrával trestný kop z dobrých 30 metrů a ten, světe div se, zapadl skrz houštinu těl k pravé tyčce domácí branky - bylo srovnáno 1:1. Ve 13. minutě využili hosté další příležitosti a dostali se do vedení 2:1. V 18. minutě si ovšem pohyblivý Popelka znovu poradil se švermovským stoperem, jehož svou rychlostí dokázal obejít, ustál i atak dalšího obránce ve vápně a bodlem z bezprostřední blízkosti, i když ze značného úhlu, dokázal prostřelit gólmana hostí podruhé - opět srovnáno 2:2. Tento stav ale bohužel opět netrvalo dlouho. O minutu později se totiž prosadil švermovský Chaloupecký (mimochodem, synovec přítočenského předsedy) a opět strhl vedení na stranu hostí. Švermov pak využil své rychlosti, aktivního napadání a herního elánu k dalším dvěma brankám, kterými Végh a opět Chaloupecký poslali domácí doslova do kolen. Ve 41. minutě sice vykřesal Jícha doraženým míčem do branky alespoň nějakou naději na zvrácení výsledku, což ovšem Švermov v 45. minutě rázně uťal využitím dalšího okna v přítočenské obraně a zvýšením skóre na 3:6 v neprospěch domácích. Ve druhé půli už se hrál opatrnější fotbal, i když oba týmy nevyužily několik jasných gólovek. Gól už tedy ve druhé pětačtyřicetiminutovce nepadl a hostující Švermov si tak ze šlágru podzimní části okresního přeboru odvezl z Přítočna zasloužené tři body. Byl prostě lepší! Nutno dodat, že zápasu prospěl mimojiné i perfektní výkon trojice rozhodčích včele s hlavním arbitrem Štětinou.

Nedvěd

Senko P. (46´ Hanf), Jícha (ŽK), Kuba, Pavlíček (ŽK)

Salyuk, Holeček D., Snovický, Senko L. (79´ Holas)

Popelka, Měkota

1´        Popelka         1:0

18´      Popelka         2:2

41´      Jícha              3:5