Velké Přítočno „A“ - Švermov – 1:3 (0:1)

18.09.2016 09:55

Sobota 17.9.2016, 17:00 hod., okresní přebor

Ani studená sprcha domácí neprobrala.

Na první pohled vypadal hostující tým hodně mladý a pravdou je, že se Švermovu daří zapracovávat do základní sestavy více a více odchovanců vlastního dorostu. Věkový průměr základní sestavy domácího mužstva byl však pouze o cca 1,5 roku vyšší (VP - 30,2; Švermov 28,6), což je poměrně překvapivé, zvláště když věkový průměr ovlivnil dost zásadně věk stopera domácích, Hráského (47). Zkušenost tedy měla hovořit ve prospěch domácích. Již ve 3. minutě ale před jejich brankou hořelo a zkušenost nebyla nic platná, když rychlého přečíslení obrany využil hostující Trejbal - 0:1. To samozřejmě pozdvihlo švermovské sebevědomí a domácí trochu zatuhli. Pozitivně se neprojevilo ani nucené střídání Jíchy v 21. minutě. Kombinace vázla a spousta pokažených přihrávek vedla k tomu, že se nejen nedařilo ohrožovat branku hostujícího gólmana, ale nebezpečnost protiakcí Švermova vzrůstala. Domácí neprobrala z letargie ani vydatná předpoločasová sprcha z nebes v podobně hodně vydatného deště. A tak hned po dvou minutách hry druhého dějství nechali domácí lehce proniknout do vápna švermovského hráče, jehož prudký nástřel před branku podklouzl po Svobodou a skluzující Husák dorazil za brankovou čáru - 0:2.  V 62. minutě vykřesal naději pro domácí Salyuk, který využil nezištnou přihrávku Plecitého, jež si naběhl na krásný pas z obrany - 1:2. Když už to vypadalo, že se hosté začínají o výsledek strachovat a domácí nabírají obrátky ke kýženému vyrovnání, přišla chyba Fedy, kterému míč proklouzl ve snaze o zpracování pod podrážkou a švermovský mladíček Dejčmar (16) nabídnutou šanci chladnokrevně proměnil, když bezmocného Svobodu obstřelil levou placírkou - 1:3. Závěr zápasu byl pak už ve znamení diskusí a nesoustředěného, nervózního výkonu ze strany přítočenských, což umožnilo hostům snadno dvoubrankový náskok uhájit až do konečného hvizdu.

Kolářský, Hráský, Feda (ŽK), Pavlíček (55´ Devera)

Senko P., Salyuk (ŽK) (88´ Plecitý T.), Holeček D., Jícha (21. Plecitý L.), Senko L.

Pohlot

62´      Salyuk            1:2