Velké Přítočno „A“ - Slovan Kladno – 3:4 (1:3)

09.06.2019 15:20

Sobota 8.6.2019, 17:00 hod., okresní přebor

Přítočno sahalo alespoň po remíze - oslavy postupu ale výsledek nezhatil.

Poslední domácí zápas přítočenského áčka v sezóně 2018/19 a současně i poslední zápas v okresním přeboru byl důstojnou předehrou pozápasovému ceremoniálu, kdy představitelé Okresního fotbalového svazu (pánové Běhounek a Janoušek) předávali vítězi nejvyšší okresní soutěže zasloužené medaile a pohár se štítkem „Vítěz OP - muži 2018/19“. I když výsledek derniérového zápasu nebyl takový, jak by si asi každý přítočák přál, tedy vítězný, zápas to byl rozhodně zajímavý. Do první půle totiž nastoupili domácí se sestavou „naruby“. Stopeři hráli v útoku, útočníci naopak stopery, pravonozí hráli vlevo a levonozí vpravo. I přes viditelnou nesehranost v tomto rozestavení už v 10. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Macíka prudkou ranou Jícha, který vzápětí zahrozil i hlavou po rohovém kopu. Žádnou výraznější šanci si pak Přítočno dlouhou dobu nevytvořilo a naopak Slovan ohrožoval Nedvědovu branku čím dál častěji. V 26. minutě pak zahřmělo poprvé. Centr zprava uklidil do sítě nikým neatakovaný Valenta - 0:1. O 6 minut později zahřmělo podruhé zásluhou Studenovského a v 37. minutě využil kiksu domácího gólmana při pokusu o rozehrávku nohou Hnízdil - 0:3. A to už vůbec nevypadalo dobře s domácími ambicemi na slušný výsledek. Naštěstí těsně před poločasovým hvizdem L.Senko výsledek zkorigoval po pěkné akci na hranici vápna přesně mířenou střelou k tyči. Skóre 1:3 už vypadalo o něco lépe.

Do druhé půle už nastoupilo Přítočno v klasickém rozestavení a bylo to hned znát. Výborně hrající Slovan byl často zatlačen před svou branku a začaly se rodit i domácí šance. Kontaktní gól však padl až v 74. minutě, kdy závaru před branou využil Salyuk a míč se po jeho zásahu doslova dokutálel do sítě - 2:3. V 78. minutě bylo ještě veseleji, když Šiler obešel ve vápně obránce a na umístěnou střelu k tyči neměl Macík nárok - vyrovnáno, 3:3! Začalo to dokonce vypadat, že rozjeté Přítočno už vykolejený Slovan nezastaví. Přišla však 83. minuta a ojedinělý závar v přítočenském velkém vápně. Deverovi se nepodařilo míč rázně odkopnout, pak zahrál rukou a hosté skrz skrumáž těl prostřelili míč za Svobodova záda. Nejdřív se zdálo, že rozhodčí pískl penaltu, ale nakonec uznal rovnou gól a bylo opět o gól pro Slovan - 3:4. Na to už domácí i přes veškerou snahu gólově zareagovat nestačili, bohužel. I tak všem díky za odvedené výkony!!!

A pak to přišlo - trička s nápisem „Vítěz okresu“, zlaté medaile, pohár od OFS a spousta, opravdu spousta, šampusu. Celý tým se pak po ukončení slavnostního ceremoniálu na hrací ploše naložil na ozdobený valník a tažen naleštěným traktorem se vydal na spanilou jízdu obcí. No prostě, velká PARÁDA!!!

Nedvěd (46´ Svoboda)

Hanf (46´ Salyuk), Šiler, Měkota, Pavlíček (46´ Devera)

Senko L., Popelka, Snovický, Senko P.

Jícha (46´ Holeček), Kuba

45´      Senko L.        1:3

74´      Salyuk            2:3

78´      Šiler               3:3