Velké Přítočno „A“ – Slovan Kladno – 2:1 (1:0)

26.05.2013 09:19

Sobota 25.5.2013, 17:00 hod., okresní přebor

S odřenýma ušima, ale přesto tříbodově.

Petr Fíman si přivezl do Přítočna přesně 11 borců, kteří statečně odolávali útočným akcím domácího týmu. Ten byl s přibývajícím časem a úměrně počtu neproměněných tutovek čím dál nervóznější, ač ho již v 15. minutě poslal do vedení hlavou Jícha, který tak zužitkoval lahůdkový centr P.Senka z pravého křídla. Až do konce zápasu ale nebylo nic rozhodnuto, protože domácí měli „své chvilky“ a hosté se rovněž dostali do několika nebezpečných šancí, které volaly po gólu a měly být pro přítočenské varováním. Oba brankáři však měli v pozitivním smyslu také svůj den a tak se u útočníků začala projevovat jistá bezradnost. Když už to vypadalo, že o zápase přeci jen rozhodne jediný Jíchův gól z úvodu zápasu, Slovan se vzepjal k závěrečnému náporu, vytvořil závar v domácí šestnáctce a ačkoliv Sklenička první střelu ze skrumáže vyboxoval, na parádně trefenou dorážku už neměl – 1:1. Hosté vycítili šanci, protože v tu dobu už Přítočno více mluvilo než hrálo a snad mohli pomýšlet i na vítězství. Jejich myšlenky ale po minutě hry zpražil opět Jícha, jenž využil dlouhého pasu do vápna a přiťuknutí Fedy k prostřelení bezmocného gólmana Slovanu – 2:1. Závěr si už Přítočno pohlídalo a se třemi body v kapse už mohlo přemýšlet o tom, jestli obdobný výkon bude stačit ve středu na tým Hýskova v předkole Krušovického poháru.