Velké Přítočno „A“ – Slaný „B“ – 3:2 (2:2)

27.03.2016 20:48

Sobota 26.3.2016, 15:00 hod., okresní přebor

Povedený start do jarních bojů!!!

Na úvod jarní části soutěže přivítalo Přítočno na svém hřišti ošemetného soupeře. Bilance s ním je poměrně negativní a v tabulce oba týmy dělilo pouhých 5 bodů. Pořadí v tabulce však měl lepší domácí tým, který chtěl samozřejmě toto své postavení uhájit a vykročit k jarním zápasům okresního přeboru vítězstvím. Sestava Přítočna byla v podstatě optimální. Vykartovaného Fedu pouze nahradil na předstoperu veterán Hráský a v brance se namísto zaneprázdněného Svobody objevila nová akvizice - Jindřich Čížek, kterého Přítočno získalo přestupem z Knovíze. Jak se ale dalo očekávat, slánští nebyli snadným soupeřem. Jejich tým byl složen ze zkušených hráčů doplněných mladými, technicky i fyzicky zdatnými mladíky, kteří dokonale zatápěli domácí obraně. Skóre se tak měnilo v jejich prospěch již ve 14. minutě, když po ztrátě míče ve středu hřiště následoval rychlý útok. Čížek nejprve vyrazil střelu z vápna, na dorážku dalšího volného útočníka však již nedosáhl - 0:1. Naštěstí pro domácí však netrvala radost hostů příliš dlouho. Hned ve 20. minutě se o vyrovnání postaral z penalty Jícha, který tak potrestal jasný faul na svou osobu - 1:1. O deset minut později mohl Jícha strhnout vedení na stranu přítočenských, když ho ke skórování z hranice malého vápna vybídl Pohlot. K údivu všech přítomných však míč skončil těšně nad horním břevnem a nezbylo nic jiného, než láteřit nad hrbolatým povrchem zjara ještě řídce zatravněného hřiště. A jak jinak, než že se potvrdilo staré známé „Nedáš, dostaneš“. Prakticky z protiútoku slánští opět přečíslili domácí obranu. Z pravého křídla se míč dostal na penaltu, kde se slánský útočník Peška zkušeně obtočil kolem bezmocného Šilera a ještě zkušeněji zakončil - 1:2. Přítočno ovšem znovu našlo odpověď. Tentokrát již po dvou minutách hry. Rohový kop Ziebera prodloužil hlavou Jícha na všudypřítomného Pohlota a ten se v zakončení nemýlil - 2:2. Toto skóre pak vydrželo i téměř celý druhý poločas, aby v dokonalou radost domácích vyústila akce Pletánka, jenž právě přišel na hřiště namísto L.Senka, zatáhl míč po své levé straně a centrem našel ve vápně Ziebera. Ten si míč srovnal na svou obávanou levačku a i když mu míč ideálně nesedl, skončil od tyče přeci jen v síti hostujícího gólmana - 3:2. Slanému pak už na nějakou změnu skóre nezbývalo příliš času a domácí „snadno“ vítězství uhájili až do konečného hvizdu.

Čížek

Senko P., Šiler, Hráský, Pavlíček

Salyuk, Holeček, Zieber, Senko L. (ŽK) (87´ Pletánek)

Pohlot (90´ Devera), Jícha

20´      Jícha              1:1

34´      Pohlot            2:2

90´      Zieber            3:2