Velké Přítočno „A“ - Slaný „B“ – 2:0 (2:0)

27.10.2019 09:25

Sobota 12.10.2019, 15:30 hod., I.B třída

Třetí zápas v řadě bez inkasované branky a 12 bodů z posledních čtyř zápasů… paráda!

Přítočno přivítalo v 10. kole I.B třídy na svém hřišti slánské béčko a nutno říci, že to vždy byl pro přítočenské ještě v době společných klání v okresním přeboru nepříjemný soupeř. A jak to tak bývá, historie se opakovala a Slaný bylo velmi nepříjemným soupeřem i nyní. Trenéru Fimanovi se ale naštěstí vrátil do sestavy uzdravený Popelka, což bylo dobře, protože ten byl u všeho podstatného, co se na hřišti odehrálo, resp. stal se hrdinou prvních 15 minut zápasu. V úvodní čtvrthodině hry totiž padly oba přítočenské góly. Nejdříve se zleva průnikem přes bránící hráče prosadil L.Senko, jenž našel nabíhajícího Popelku v ideálním prostoru před brankou a ten tuto výzvu zúročil a míč uklidit precizně do branky - 1:0. Za další dvě minuty si oba borci role vyměnili a v akci jak přes kopírák stanovili skóre na 2:0. Popelka pak ještě v 25. minutě zamotal míč ve vápně a skrz bránící hráče prostrčil míč na Šilera, který ovšem tváří v tvář gólmanovi tentokrát nezachoval při zakončení svou typickou chladnou hlavu a přestřelil. Mohlo to být 3:0 a v podstatě vítězná definitiva. Všemu tomuto dění ovšem předcházela v 11. minutě akce Slaného zakončená tvrdou střelou k tyči, kterou ovšem Svoboda akrobaticky zneškodnil a nasměroval tak svůj tým k vítězství v zápase. Kdyby se bývalo Slaný dostalo do vedení, zápas by se vyvíjel určitě zcela jinak a pro Přítočno by to nebylo vůbec jednoduché. Několika důležitými zákroky Svoboda Přítočno podržel i ve druhé půli, kdy domácím docházel tak trochu dech a Slaný tak mělo více ze hry. Bojovným a soustředěným výkonem se tak povedlo nejen zápas vyhrát, ale i uhájit čisté konto ve třetím zápase po sobě, což je určitě skvělé. Důležitá v tomto zápase byla i další věc. Za zraněné hráče A týmu (momentálně Feda a dlouhodobě Snovický) mohou do hry kdykoliv naskočit z lavičky borci z přítočenského béčka, jako Andr, Blažek, Devera, … Právě v tomto zápase bylo velmi důležité nahradit doslova vyždímaného Popelku či L.Senka čerstvými hráči a hru tak oživit. A mohlo (možná i mělo) se tak stát i o něco dříve než v 79., resp. 86. minutě. Nutno ještě podotknout, že zápas skvěle odřídila trojice rozhodčích včele s hlavním sudím J.Svobodou (!!!).

Sayluk (ŽK), Kuba, Jícha, Pavlíček (70´ Slánský)

Senko P., Holeček (ŽK), Barthel, Senko L. (86´ Blažek)

Šiler, Popelka (79´ Andr)

13´  Popelka             1:0

15´  Senko L.            2:0