Velké Přítočno „A“ - SK Lány – 3:4 (1:1)

08.09.2019 10:32

Sobota 7.9.2019, 17:00 hod., I.B třída

Ani na třetí pokus z toho body nebyly, i když už byly blízko!!!

Ve třetím vystoupení přítočenského týmu v krajské soutěži se už nějaký ten bodík očekával. Tým se postupně v soutěži postupně aklimatizuje a výkon jde nahoru. Zvláštní motivaci měli přítočenští fotbalisté pro tento zápas také proto, že jejich trenér Petr Fiman slavil šedesátiny a před zápasem mu byl předán dárkový koš a jak jinak, i dres s číslem 60. Co by si ale trenér ze všeho nejvíc momentálně přál, všichni věděli a snažili se mu to splnit.

Lány však domácím snahám rozhodně nic nechtěly ulehčit, ba naopak. Počáteční oťukávanou vyměnily za rychlé protiútoky a už v 16. minutě musel čarovat Nedvěd, aby střelu od hostujícího Balíka vytěsnil na břevno. O minutu později mu pak stačilo jen přihlížet, jak další rána letí nad jeho branku. Ve 23. minutě už ale hosté udeřili ostrými. Balík už se nemýlil a bylo to 0:1. Domací naštěstí nesložili zbraně a ve 23. minutě se dočkali zásluhou Šilera vyrovnání. Ten se dostal k míči ve vápně sice tak trochu se štěstím, ale jeho zakončení bylo famózní. S obvyklou chytrostí a k překvapení všech z poměrně krátké vzdálenosti  brankáře nechytatelně přeloboval a zaznamenal tak historicky první vstřelený gól Přítočna v krajské soutěži v novodobých dějinách přítočenského fotbalu - 1:1. Tento výsledek vydržel až do poločasu a bylo tedy zaděláno na dramatickou půli druhou. I v ní se pak hrál vyrovnaný fotbal a bylo otázkou času kdo se první gólově prosadí. V 63. minutě se toho díky brejku Popelky k radosti všech přítočenských dočkali domácí a byla z toho ještě nepoznaná situace - vedení v zápase I.B třídy - 2:1. Radost však trvala bohužel pouhé 3 minuty. Slovo si vzal opět lánský Balík, který po brejku z levé strany, ač atakován útočníkem (?) Popelkou, trefil skulinku mezi brankářem a tyčí - 2:2. Další naději na zisk domácích tří bodů vliv do žil Přítočnu L.Senko, který z trestňáku trefil parádně bližší šibenici - 3:2. A protože to bylo v 77. minutě, tedy 13 minut před závěrečným hvizdem, dalo se předpokládat, že domácí tento výsledek už nějak umlátí až do konce. Místo držení míče na útočné polovině, kouskování hry, urputné obranné hry a zejména skutečně osobního hlídání lánského nejnebezpečnějšího hráče Balíka, přišla neomluvitelná pasáž hry, kdy lánští měli v útočných akcích absolutní volnost, chodili sami na Nedvědovu branku a Přítočno se jen divilo… Dravost Lán a jejich touha po vítězství umocněná přítočenskou pasivitou v této fázi zápasu přinesly své ovoce a brankami v 84. a 85. minutě tak Lány otočily zápas a ke smutku v domácích řadách si odvezly 3 vítězné body, se kterými už se tak trochu v Přítočně počítalo. Škoda, na body to už bylo. Snad to tedy přijde v příštím zápase!

Nedvěd

Feda (ŽK), Jícha, Kuba, Hanf (70´ Slánský)

Salyuk, Barthel, Popelka, Holeček, Senko L.

Šiler

23´  Šiler                   1:0

63´  Popelka             2:1

77´  Senko L.            3:2