Velké Přítočno „A“ - Rudná – 2:0 (2:0)

13.10.2019 10:36

Sobota 12.10.2019, 15:30 hod., I.B třída

Že by se rodila domácí neporazitelnost?

Naposledy hrálo Přítočno před domácími fanoušky téměř před měsícem. Tehdy porazilo Braškov 3:2 a získalo tak první body v I.B třídě. Ve třech následných venkovních zápasech dvakrát sice přítočenští zaváhali, v důležitém zápase ve Vinařicích ale zabojovali a urvali vítězství 4:2. A právě na toto vítězství bylo potřeba navázat i v domácím prostředí proti Rudné. Ta přijela do Přítočna pouze s jedním náhradníkem a v úvodu zápasu hrála v deseti, když tým čekal na nasazení později přicestujícího hráče. Od začátku zápasu tak bylo Přítočno svým výkonem nad soupeřem, což umožnilo po krásné akci z levé strany Šilerovi vstřelit úvodní gól zápasu. K němu totiž doputoval míč od L.Senka, byl čas si jej zpracovat a zamířit. Na střelu prakticky z penaltového puntíku umístěnou k tyči neměl gólman šanci - 1:0. Domácí tým i nadále soupeře tlačil, ale kombinace a přihrávky stále nevycházely úplně podle představ. I tak ale Přítočno využilo herní převahu ke vstřelení dalšího gólu. Ten padl ve 32. minutě a byl v podstatě věrnou kopií toho prvního, s tím rozdílem, že v roli zakončovatele byl namísto Šilera Holeček - 2:0. Vzhledem ke kvalitě soupeře se už dvougólový náskok mohl zdát dostatečný. Kdyby ovšem hosté v 25. minutě vyrovnali ze 100% šance, kdy po akrobatickém zásahu gólmana Svobody padal na malém vápně před zívající brankou míč přímo na nohu dobíhajícího útočníka hostí, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Ten naštěstí branku skoro až nepochopitelně přestřelil a tak Přítočno mohlo v klidu hájit bezpečné vedení v zápase a ve druhé půli třeba i nějaký ten další gól přidat. Šance na to rozhodně byly, i když tempo zápasu oproti první půli díky „zefektivněnému“ pohybu domácích poněkud uvadlo. V největší šanci druhé půle se ocitl Šiler, který seběhl s míčem do vápna s obránci za zády. V rozhodující chvíli ale zaškobrtl a míč si tím ideálně nepřipravil na střelu, která pak skončila těsně vedle branky. Na kýžených 3:0 mohl v samotném závěru zápasu výsledek pečetit střídající Blažek, jehož vyzval ke skórování ostrou přihrávkou podél brankové čáry aktivní Šiler. Blažek však střílený centr zasáhl stojnou nohou a gól z toho tedy nakonec nebyl, ač do branky to byl stěží metr. I tak ale zavládla v Přítočně po závěrečném hvizdu velmi dobře pískajícího sudího Divileka fotbalová radost. Ze dvou posledních domácích zápasů mít dvě výhry je super. Kéž by se zrodila nová tradice a přítočenské hřiště se pro hosty stalo do budoucna nedobytnou pevností!

Kuba (ŽK), Jícha, Feda (ŽK), Pavlíček

Senko P. (ŽK) (82´ Blažek), Holeček, Barthel (ŽK), Senko L.

Šiler, Slánský (78´ Andr)

10´  Šiler                   1:0

32´  Holeček             2:0