Velké Přítočno „A“ - Pozdeň „A“ - 1:3 (1:1)

15.04.2018 12:10

Sobota 14.4.2018, 16:30 hod., okresní přebor

Domácí zápasy by se měly vyhrávat!

Protože Přítočno je na tom stále v tabulce okresního přeboru bodově nevalně, měly by se zejména domácí zápasy vyhrávat. Vše k tomu nasměroval už ve 3. minutě zápasu Šiler, kterého po rychlém zatažení míče do vápna vyzval ke skórování pěknou přihrávkou Kasík - 1:0. Škoda, že přítočenští nevyužili zmatků ve hře hostí v následujících minutách ještě k alespoň jednomu gólu. Vše se pak mohlo následně odvíjet jinak. ALE…

Bohužel se stalo, že hosté v úplném závěru první půle stihli vyrovnat, když domácí obrana včetně brankáře Svobody nechala trestuhodně hlavičkovat pozdeňského Hotového - 1:1. Pohroma z pohledu Přítočna nastala, když se hned ve 47. minutě situace z konce poločasu opakovala. Další neuhlídaná hlavička a bylo to 1:2. Přítočno pak bojovalo a snažilo se vyrovnat, ale výkon týmu se nepodařilo vygradovat jako před týdnem ve Družci. Přesto k vyrovnání mohlo dojít v 80. minutě. Kasíka ve vápně fauloval vybíhající gólman a kopala se penalta. Holečkův „panenkovský“ kop ale brankář vystihl a v klidu míč lapil. Snaha o útočný fotbal se Přítočnu vymstila v 87. minutě, kdy nikým nezajištěnému Pechovi uskočil míč a hosté šli sami na Svobodu - 1:3 a bylo rozhodnuto.

Čert vem ale výsledek zápasu. V 57. minutě se totiž přihodilo něco, co jakékoliv soupeření o body nechává stranou. Ondra Měkota v souboji o centrovaný míč ve skrumáži hráčů skončil až na zábradlí ohraničující hřiště a hodně nešťastně se o něj poranil v oblasti trupu. Přivolaná záchranka ho odvezla do nemocnice a podle neoficiálních zpráv má zřejmě zlomené žebro (žebra) a bohužel asi i poraněnou plíci. Doufejme, že se Ondra ze zranění velmi rychle oklepe a na podzim (jarní sezóna je pro něj zcela jistě odpískaná) se zase na trávníku v přítočenském dresu objeví.

Hráský, Jícha, Pech, Feda

Senko P., Holeček D. (ŽK), Popelka, Kasík

Šiler, Měkota (63´ Senko L.)

3´        Šiler                1:0