Velké Přítočno „A“ - Pozdeň – 3:1 (0:0)

07.10.2018 10:31

Sobota 6.10.2018, 16:00 hod., okresní přebor

Těžkého soupeře poslaly na lopatky Měkotovy góly!

Od začátku utkání bylo jasné, že Přítočno v 7. kole okresního přeboru narazilo na těžkého soupeře, asi nejtěžšího ze všech doposud odehraných podzimních zápasů. Pozdeň disponuje mladým týmem, rychlými a technicky zdatnými útočníky, jako například hbitým Petržílkou, důraznou obranou a velkým fyzickým potenciálem. Hra se proto rychle přelévala z jedné strany hřiště na druhou a oba brankáři se museli činit, aby na kontě svých týmů udrželi nulu. A snažili se skutečně dobře, a tak první poločas skončil bez gólů. Za zmínku ke gólovým příležitostem první půle ale stojí minimálně hlavička Šilera z penalty těsně vedle a rovněž hlavička Fedy po rohovém kopu L.Senka, která poslala hodně ostře míč na břevno. Přestože ani druhý poločas nepřinesl nějakou výraznější převahu jednoho z týmů, šťastnější přeci jen byli domácí, kteří se již v 50. minutě dostali do vedení po penaltě proměněné Holečkem, jíž předcházel faul ve vápně na pronikajícího Měkotu. A hrdinou zápasu se Měkota z pohledu Přítočna stal i díky dalším gólovým příspěvkům. Hned v 59. minutě se totiž dostal do snadné střelecké pozice díky Šilerově nezištné přihrávce. K němu se dostal míč tak trochu šťastně od dezorientovaného hostujícího obránce, a přestože už šel sám na gólmana, našel ještě finální přihrávkou nabíhajícího spoluhráče z útoku Přítočna a ten se mýlit nemohl - 2:0. Zápas se zdál být výsledkově rozhodnut, ale hosté stále hrozili nebezpečnými výpady a centrované míče dělaly domácí obraně velké problémy. Jeden přetažený centr se v 64. minutě dostal až k neobsazenému Petržílkovi, ten nacentroval zpět před branku a bránící Feda, ač chtěl hlavou poslat míč na roh, hlavičkoval přesně, ale bohužel za záda bezmocného Nedvěda - 2:1. To samozřejmě hosty nakoplo k ještě větší agresivitě, pohybu a následných několik minut si Pozdeň vytvořila optickou herní převahu. Všemu ale učinil přítrž v 80. minutě opět Měkota, který si ve vápně křikl na Šilera, ten mu míč přihrál na nohu a následovala typická Měkotova akce - odstavení obránce, otočka, dva kroky k brance a přesná střela - 3:1. V tu chvíli už bylo skutečně hotovo!

Nedvěd

Senko P., Jícha, Kuba, Feda

Popelka, Holeček D., Snovický, Senko L. (75´ Hanf)

Šiler, Měkota (89´ Andr)

50´      D.Holeček      1:0

59´      Měkota           2:0

80´      Měkota           3:1