Velké Přítočno „A“ - Novoměstský Kladno - 3:2 pk (1:1)

07.04.2019 10:10

Sobota 6.4.2019, 16:30 hod., okresní přebor

Pouze dvoubodové vítězství, ale přesto náskok na druhého v tabulce narostl!!!

Že zápas nebude procházka růžovým sadem jako na podzim na Novu, očekával asi každý a pravdivost takových předpokladů se potvrdila hned v úvodních minutách zápasu, kdy se hra rychle přelévala od jedné branky k druhé a během chvíle bylo na obou stranách k vidění několik nebezpečných akcí. Přítočenským poprvé více zatrnulo, když si P.Senko při přechodu do útočné fáze šlápl ve sprintu na míč a Novo tak šlo do naprosto otevřené obrany. S takto překvapivou akcí si jeho útočníci bohužel poradili a po střele expřítočenského Kasíka se dostali v 17. minutě do vedení - 0:1. Vedení hostům ale dlouho nevydrželo. Přítočenská touha po vyrovnání sílila a do šancí se dostávali Popelka i Šiler. Druhý jmenovaný se dočkal v 25. minutě, kdy krásný centr z pravé strany hřiště umístil hlavou do branky tak, že gólman Nova neměl absolutně žádnou šanci zasáhnout - 1:1. Do poločasu pak přicházely i další šance domácích a několik nebezpečných akcí předvedlo i Novo. Gól však už nepadl a rozhodnout se tak mělo ve druhém dějství. To začalo lépe Přítočno, které se v 60. minutě dočkalo vedoucí branky. Své premiérové trefy v přítočenském dresu se totiž dočkal Petr Slánský, který využil své rychlosti při tahu na branku po vynikající přihrávce Holečka za obranu. Tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezaváhal a Přítočno se mohlo radovat - 2:1. I pak se hrál rychlý, bojovný a útočný fotbal a škoda jen, že Přítočno nevytěžilo ze svých šancí další góly. Lahůdkou byl například volej Šilera, který trefil načechraný míč čistým nártem naprosto ukázkově. Brankář Nova bohužel reflexivně míč vyrazil a dorážka Popelky taky do branky neprošla. Když už to vypadalo, že stav 2:1 vydrží až do konce utkání, vybojovali hosté díky lehkému faulu na L.Senka na půlce míč a nacentrovali jej naslepo do vápna. Zde sice stála zformovaná přítočenská obrana a čistě teoreticky se nemohlo nic stát. K překvapení všech (a asi i hráčů Nova) však po kontaktu domácího obránce s útočníkem tělo na tělo na hranici šestnáctky pískl rozhodčí penaltu. Tu hosté proměnili a stanovili tak výsledek po 90 minutách 2:2. O vítězi utkání a dalším bodu do tabulky tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. Z něho jako oprávněný vítěz zápasu vzešel domácí tým, který proměnil všechny penalty, když Nedvědovi, jenž v přítočenské brance opět předvedl svou kvalitu, se podařilo jednu soupeřovu penaltu lapit, takže tu poslední už ani nekopali.

Dva body do tabulky se nakonec ukázaly jako dostačující k dalšímu navýšení náskoku na druhý Švermov, neboť ten opět zaváhal, když prohrál na penalty s trápícím se Buštěhradem.

Škoda tedy jen, že výkonu obou týmů na přítočenském hřišti se alespoň trochu nepřiblížil svým výkonem i rozhodčí Dachovský, který jinak krásný a férový zápas degradoval ve svou „exhibici“, která vyvrcholila v 87. minutě už zmíněnou nesmyslně písknutou penaltou. Zápasu týmů z čela tabulky by rozhodně slušel kvalitnější sudí. Škoda…, nebo, že by…(?)

Nedvěd

Senko P. (ŽK), Jícha (ŽK), Kuba, Senko L. (ŽK)

Salyuk, Holeček (ŽK), Snovický, Slánský

Šiler (ŽK), Popelka

25´  Šiler                  1:1

60´  Slánský .           2:1