Velké Přítočno „A“ - Lidice – 2:3 pk (1:1)

22.10.2016 19:19

Sobota 22.10.2016, 15:30 hod., okresní přebor

Pouhý bod ze zápasu s lidickými „old boys“ je málo!

Kdo viděl bojovný přítočenský tým minulou neděli v Tuchlovicích, asi v zápase s Lidicemi nevěřil svým očím. A to Lidice přijeli do Přítočna s týmem poskládaným z hráčů, kteří snad už ani nepamatují, kdy jim bylo 40 let. Navíc bez jediného hráče na střídačce, což po zranění jednoho z nich znamenalo, že lidičtí hráli přes půlku prvního poločasu v deseti. Ani to však nestačilo přítočenským k tomu, aby hosty přehráli a hlavně zatížili jejich skóre nějakými brankami. Teprve po půlhodině hry se povedlo vytěžit z optické herní převahy jakous takous šanci, díky které se dostal ke střele z vápna P.Senko a levačkou zamířil přesně - 1:0. Když už to vypadalo, že domácí půjdou o poločas do kabin s alespoň jednobrankovým náskokem, nadechl se k velkému sólu napříč vápnem hostující Vysloužil a trefil přesně pod vybíhajícím Svobodou - 1:1. Ani druhá půle nepřinesla kdovíjaký fotbal. Lidice umně kouskovali hru a Přítočno ne a ne udeřit. Podařilo se to až v 80. minutě, a to opět P.Senkovi, jenž si naběhl na střílený centr L.Plecitého a skluzem zajistil domácímu týmu opět vedení. Místo toho, aby pak Přítočno chytře drželo míč na svých kopačkách kdesi na útočné polovině, v rozích hřiště, apod., vymýšlelo těžké a mnohdy neřešitelné kombinace na vlastní půlce. A to se vymstilo v 92. minutě, kdy se po faulu na hranici šestnáctky chopil zahrávání trestného kopu Tyburec a všechny přítočenské zmrazil vyrovnávacím gólem. V penaltovém rozstřelu pak lidičtí navíc vydolovali ještě jeden bod, když za Přítočno neproměnili penaltu Pletánek a Jícha.

Devera (46´ Plecitý L.), Jícha, Feda (ŽK), Pletánek (ŽK)

Senko P., Šiler, Salyuk, Pavlíček

Pohlot, Senko L.

31´      Senko P.                   1:0

80´      Senko P.                   2:1