Velké Přítočno „A“ - Lidice – 2:0 (2:0)

16.09.2018 12:19

Sobota 15.9.2018, 16:30 hod., okresní přebor

Šlágr kola vyzněl lépe pro Přítočno, hlavně předvedenou hrou.

Opakování jarního výsledku s Lidicemi 5:0 rozhodně nikdo neočekával, když Lidice před zápasem, byť s již pěti odehranými zápasy na kontě, vedly poměrně překvapivě tabulku okresního přeboru. Ale nakonec proč ne? Přítočnu to momentálně klape a Lidice přijely se svým hráčským standardem a bez střelce Falouta. Zahajovací sestava domácích byla stejná jako v zápase v Zichovci a stejně jako při středeční dohrávce prvního kola začalo Přítočno rychle přebírat otěže utkání do svých rukou. Přicházela jedna šance za druhou a Nedvěd v přítočenské brance zaskakující za dlouhodobě zraněného Svobodu se opět začal trochu nudit a vyhlížet třetí zápasovou nulu v pořadí na svém kontě. Převahu Přítočna pak zúročil v 18. minutě D.Holeček gólovým momentem, který se tak často nevidí ani ve vyšších soutěžích. Z levé strany si obhodil bránícího hráče směrem k velkému vápnu, míč si připravil na střelu a parádní umístěnou, ale i razantní, placírkou obstřelil bezmocného brankáře do šibenice. Míč se od břevna odrazil těsně za brankovou čáru a pak rozvlnil horní část sítě hned za břevnovými háčky. No prostě fotbalová lahůdka! Přítočno i nadále bušilo do lidické obrany a další góly doslova visely ve vzduchu. Jenže snajpra Šilera se stále drží střelecká smůla a Popelka trefoval pouze tyče. Chvilku před půlí tak vzal na sebe odpovědnost předstoper Kuba, který si navedl míč na střelu podobně jako Holeček, vystřelil však po zemi na přední tyč a brankář ač se natahoval jak mohl, na střelu prostě nedosáhl - 2:0. Na herně povedenou první půli navázali kvalitní hrou domácí hráči i v půli druhé. Stále však ne a ne náskok zvýšit. Trenér Fiman se to pokusil změnit v 63. minutě nasazením Ondry Měkoty. Ani ten se však nakonec neprosadil, byť po centru P.Senka hlavou minul z těžkého záklonu jen těsně. A když se několika fantastickými zákroky navíc blýskl lidický Zach, druhá půle už góly nepřinesla. I tak může vládnout v Přítočně spokojenost - 4 zápasy, 4 jednoznačná vítězství a průběžné 1. místo v tabulce!

Fotbalová parta to pak mohla na hřišti v Přítočně řádně oslavit v rámci Rozloučení s létem, kde jedním z hlavních aktérů byl grilovaný čuník…

Nedvěd

Senko P., Jícha, Kuba, Feda (ŽK)

Popelka, Holeček D., Snovický, Senko L. (63. Měkota (ŽK))

Šiler (83´ Andr), Salyuk

18´      D.Holeček     1:0

42´      Kuba              2:0