Velké Přítočno „A“ - Klobuky – 2:5 (1:2)

10.11.2019 09:53

Sobota 9.11.2019, 14:00 hod., I.B třída

Nepovedené začátky poločasů se nedaly dohnat!

Klobuky dělil v tabulce od Přítočna pouhý jeden bod navíc a tak by se dal předpokládat otevřený a vyrovnaný boj. A on to také v podstatě vyrovnaný boj nakonec byl, byť výsledek tomu až tak neodpovídá. Přítočnu sice chybělo 5 hráčů základní sestavy (Feda a Holeček - zranění, bratři Senkové a Pavlíček stopka za ČK v Unhošti) a na pomoc tedy museli být opět povoláni hráči z „B“ týmu, hlavní příčinou prohry však byla nekoncentrovanost na obrannou hru v prvních minutách obou poločasů, kterou hosté využili ke vstřelení celkem 4 gólů, po dvou v každé půlce. Do vedení v zápase se tak hosté dostali už v 5. minutě, když v bezprostředně předcházející akci Přítočna selhal v zakončení Šiler a rychlý protiútok hosté zúročili podstřelením domácího gólmana Svobody - 0:1. O 6 minut později, jako přes kopírák, ještě větší šance domácích, neproměněno, rychlý protiútok a 0:2. Herně vyrovnaný poločas s několika dalšími rychlými útočnými výpady hostí do přítočenské obrany a sem tam nějakou šancí domácích gradoval v 41. minutě lahůdkovým gólem Salyuka. Ten se po vydařené útočné kombinaci dostal před šestnáctkou k míči, všiml si, že brankář stojí před brankou poněkud dále, než by asi měl, a technickou placírkou ho tedy přestřelil - 1:2. A to už byl určitě hratelný výsledek pro druhý poločas. Ten ale bohužel pro domácí začal stejně jako první. Rychlé dva góly Klobuk zpražily domácí tým a dodaly klid hostům. Přítočno ale i tak dále bojovalo a snažilo se s výsledkem ještě něco udělat. Už v 57. minutě zúročil Šiler centr Slánského, když si míč před malým vápnem zpracoval, naznačil střelu, míč si ještě přiklepl a obstřelil všechny bránící hráče včetně gólmana. Stav 2:4 byl zase o něco veselejší a s výsledkem se toho ve zbývající půlhodině dalo udělat ještě hodně. Bojovalo se, dřelo, ale střelecky se ne a ne prosadil. Do největší gólové šance se tak dostal až v 85. minutě střídající Libjak, který pohotovou střelou po přihrávce Slánského nastřelil ovšem pouze tyč. Stav byl nicméně v tu dobu už 2:5, protože hosté v 79. minutě využili další z rychlých kontrů do otevřené obrany domácích.

Zápas tedy nedopadl pro domácí výsledkově dobře, ale ukázal, že i výpadek pěti hráčů základní sestavy je v Přítočně řešitelný. Chtělo by to sice trochu více překvapujících a hlavně rychlých řešení v útočné fázi a rozehrávce a kdyby i koncentrovanost při obranné hře na začátku obou poločasů nebyla na bodu mrazu, bylo by to mnohem veselejší a zcela jistě i výsledkově přijatelnější. Na závěr nutno podotknout, že zápas skvěle a přesně odřídila celá trojice sudích včele s hlavním rozhodčím Hronem.

Devera, Kuba, Jícha (ŽK), Hanf (63´ Měkota)

Salyuk, Barthel (ŽK), Popelka, Slánský

Šiler (85´ Libjak), Holas

41´  Salyuk               1:2

57´  Šiler                   2:4