Velké Přítočno „A“ – Klobuky – 2:5 (0:2)

09.09.2020 10:03

SK Velké Přítočno „A“ – TJ Sokol Klobuky – 2:5 (0:2)

Neděle 6.9.2020, 17:00 hod., I.B třída

Jako přes kopírák se zápasem z minulého soutěžního ročníku.

Přítočno potřebovalo po dvou venkovních zápasech s nulovým ziskem bodů bodovat, a to v prvním domácím zápase podzimu 2020, kdy soupeřem byl tým Klobuk. I přesto, že herně to ze strany domácího týmu nebylo až tak špatné a zejména ve druhém poločase byly některé fáze zápasu koukatelné, výsledkově to bohužel dopadlo jako vloni na podzim, tedy 2:5. Rozdíl byl pouze v tom, že tehdy byl poločasový výsledek 1:2, nyní 0:2. Herní nepohoda přítočenských je velmi pravděpodobně odrazem „netýmové“ hry, upracovanosti v útočné fázi a nesoustředěnosti a malého důrazu ve fázi obranné. Jednoduše řečeno, tým se strašně nadře na to, aby se dostal do šance a na druhou stranu strašně lacino inkasuje, i když individuální výkony většiny hráčů se odsuzovat rozhodně nedají, ba naopak. Jen k tomu ovšem přidat onu postrádanou týmovost, pozitivní motivaci a radost ze hry. Ta na hřišti prostě po většinu zápasu vidět není. Zápas se ale mohl samozřejmě vyvíjet úplně jinak. Nic totiž nebylo ani po poločase ztraceno, zvláště když Popelka v 55. minutě snížil na 1:2 a přítočenský tým začal držet míč více na svých kopačkách. Otevřenější útočnou hru domácího týmu ovšem Klobuky potrestaly dvěma dalším lacinými góly. Na 2:4 sice stihl krásným gólem zkorigovat střídající Šiler v 76. minutě, avšak konečné gólové slovo měli hosté v 90. minutě.

Za zmínku ale určitě ještě stojí fotbalový návrat Milana Maňkoše do základu „A“ týmu Přítočna po mnoha letech jeho působení v Sokolu Braškov a současně i premiérové vystoupení v přítočenském dresu Tomáše Blechy z Unhoště. A nutno konstatovat, že oba svým výkonem v zápase rozhodně nezklamali.

Dáňa, Kuba, Blecha (ŽK), Salyuk (68´ Zozuliak)

Senko P., Barthel (59´ Šiler), Holeček (89´ Pavlíček), Senko L. (ŽK)

Popelka (ŽK), Maňkoš

55´  Popelka             1:2

76´  Šiler                   2:4