Velké Přítočno „A“ - Klobuky – 2:1 pk (0:0)

15.05.2016 15:20

Sobota 14.5.2016, 17:00 hod., okresní přebor

Lídr okresního přeboru svou vedoucí pozici v tabulce uhájil.

Mužstvo Klobuk mělo před zápasem na čele tabulky na druhé Přítočno dvoubodový náskok. Hrálo se tedy o čelo tabulky a čekal se tudíž hodně zajímavý souboj dvou nejúspěšnějších týmů okresního přeboru. A zápas skutečně zajímavý byl. Hrál se rychlý, tvrdý, ale férový fotbal, nahoru, dolu. Přestože každá akce znamenala pro oba gólmany nebezpečí, v první půli gól nepadl. Svobodovi v domácí brance sice jednou musela pomoci tyč, a to po pěkně kopnutém trestném kopu, kdy trajektorii letu míče značně ovlivnil poměrně silný poryv větru. Hostující gólman měl zase namále po Zieberových rozích a hlavičkách Fedy a Jíchy. Míč však vždy skončil těsně mimo branku. Druhý poločas už ale góly přinesl. Jako první se mohli ve 49. minutě radovat přítočenští příznivci, když trestný kop z dobrých 20 metrů přetavil k radosti domácích na gól parádní trefou Zieber - 1:0. Hosté byli tak trochu gólem zaskočeni a Přítočno mělo hru následující minuty pod kontrolou. Útočné akce hostí byly zastavovány hned v jejich zárodku, a to zejména díky skvělému pohybu a napadání již v hloubi pole. V tomto vynikal zejména dobře fyzicky vybavený Dušana Holeček, který vždy byl tam, kde bylo zrovna potřeba. Škoda jen, že se přítočenským nepovedlo v této fázi hry vstřelit ještě jeden gól, protože průběžný jednobrankový náskok na vítězství v řádné hrací době nakonec prostě nestačil. S přibývajícím časem docházely Přítočnu síly a závěrečná desetiminutovka tak byla vyloženě v režii Klobuk, které se přeci jen dočkaly vyrovnání, byť v tu dobu už hráli pouze v deseti (ČK - Nejman, 83.). Stalo se tak v 84. minutě z rychlého brejku založeného díky nedůslednému pokusu o zakončení útočné akce Přítočna. Rozběhnuté hráče hostujícího týmu se nepodařilo ani za cenu jemného faulu zastavit, přišla nahrávka do volného prostoru za obranu a klobucký Svoboda nedal tomu přítočenskému v brance šanci, když jej chladnokrevně prostřelil mezi nohama - 1:1. O vítězství domácích v řádné hrací době mohl ale ještě rozhodnout Šiler, který se doslova prodral za obranu a do hodně slibného zakončení. Jeho střelu ale konečky prstů vytáhl hostující gólman z branky a tak se po remíze 1:1 šlo na penalty. Těch se už ale na hřišti nedočkal po ČK ani P.Senko, který „klukovsky“ zakopl po odpískání jeho faulu míč a po druhé žluté se tak musel ze hřiště předčasně pakovat i on. Všichni však již byli nedočkaví, jak dopadne rozuzlení zápasu v podobě penaltového rozstřelu. Jako první proměnil za Přítočno Zieber. Svoboda pak vystihl stranu klobouckému střelci a penaltu lapil doslova do koše. Protože za Přítočno penaltu proměnil i Šiler, potvrdil přeci jen vítězství v zápase a 2 body pro Přítočno třetím proměněným pokutovým kopem a lá "Panenka" Dušan Holeček.

Senko P. (ČK), Jícha, Feda, Pletánek

Salyuk, Holeček D. (ŽK), Zieber (ŽK), Senko L.

Šiler, Pohlot

49´      Zieber           1:0