Velké Přítočno „A“ – Kladno „B“ – 1:1 (1:1)

10.10.2021 10:54

SK Velké Přítočno „A“ – SK Kladno „B“ – 1:1 (1:1)

Sobota 9.10.2021, 16:00 hod., I.B třída

Neskutečná bojovnost proti fotbalovějšímu soupeři přinesla své ovoce!

SK Kladno „B“ nebylo na 1. místě tabulky I.B třídy před zápasem v Přítočně rozhodně náhodou a potvrzovalo to pak i v průběhu celého zápasu. Mladí, rychlí a neúnavně kombinující hráči Kladna s podporou exligisty Kaliny nedávali srdnatě bránícímu Přítočnu čas na nic. Rychle napadali, vykrývali prostor i náběhy a jen velmi zřídka dovolili domácím výlet před svou branku. Na druhou stranu ale nutno poznamenat, že Přítočno vcelku efektivně bránilo své pokutové území a do vyložených šancí hosty nepouštělo. Kladno se ale útočnými ambicemi zřejmě nechalo unést až moc, když vysoko v poli hrál i jejich brankář. Toho si v 19. minutě všiml Holeček a využil postavení brankáře daleko před svou brankou povedeným lobem téměř z poloviny hřiště – 1:0. Kladenští pak ale i nadále hráli svou hru a bylo jen otázkou, kdy přijde vyrovnání. Domácí nakonec nápor vydrželi až do 40. minuty, kdy sice nejdříve bravurním zákrokem zlikvidoval střelu do šibenice tarzaním skokem Smrkovský, vyražený míč však doběhl jako první kladenský Jančí, pro nějž už nebyl problém míč uklidit do sítě – 1:1.

Druhá půle nabídla v podstatě stejný obraz hry. Kladno hrálo, běhalo, kombinovalo. Přítočno urputně bránilo a jen sem tam se povedl přechod z obrany do útoku, když zejména Popelka využíval své rychlosti a individuálními průniky zaměstnával alespoň na chvíli hostující obranu a tu svou nechal chvilku oddechnout. Tři akce dokonce dopadly tak, že z nich mohl být i gól. Dvakrát střílel, bohužel vedle Holeček, a ze slibné pozice pak poslal míč vysoko nad branku sám Popelka. Jeden gól pak vstřelilo i Kladno. Nebyl však uznán (a správně) pro postavení hráče v ofsajdu. Ani v tříminutovém nastavení pak Kladno míč do branky Přítočna nedotlačilo a tak zápas skončil remízou. Pro Přítočno, které podalo po zápasu v Braškově další heroický týmový výkon, zázrak; pro Kladno jasná ztráta dvou bodů. To je ale prostě fotbal…