Velké Přítočno „A“ – K. Žehrovice „A“ – 1:1 (0:0)

10.06.2012 14:17

Velké Přítočno „A“ – Kamenné Žehrovice „A“ – 1:1 (0:0)

Sobota 9.6.2012, 17:00 hod., okresní přebor

Žehrovice se pohybují v klidném středu tabulky a tak se do Přítočna rozhodně nepřijely nijak stresovat. To se však nedalo říct o domácím týmu, který k zajištění definitivy záchrany soutěže potřeboval body jako sůl a navíc se musel obejít bez svých dvou zásadních opor – Šilera a Pletánka. Tomu také odpovídal herní projev obou mužstev. Hosté drželi míč na svých kopačkách, v poklidu kombinovali, aby pak vysílali kolmice na své rychlé útočníky. Ty naštěstí pro Přítočno ale skvěle pokryli na okrajích obrany hrající bratři Senkové, takže k žádnému vážnějšímu ohrožení Svobodovy branky v první půli nedošlo. Nijak nebezpečné nebylo dopředu ani Přítočno, tudíž poločasový stav 0:0 nebyl nakonec nijak překvapující.

Hned v úvodu druhého poločasu se však již skóre měnilo a co bylo pro domácí velmi nepříjemné, že to bylo na jejich vrub. Hbitý Kopačinský si udělal na hranici velkého čtverce rychlou kličku a ranou do šibenice nedal Svobodovi absolutně žádnou šanci. Stav 0:1 nevěstil nic dobrého a záchranářské ambice Přítočna v tu chvíli braly za své. Naštěstí ihned po rozehrání Přítočno zaútočilo, míč se dostal za žehrovickou obranu, kam si naběhl Jícha a křížnou střelou z poměrně velké úhlu zajistil okamžité vyrovnání. Když se domácí nadechovali k náporu s cílem pokusit se ze zápasu vydobýt celé tři body, jejich aktivitu málem zmrazil opět Kopačinský, který dostal krásnou přihrávku do otevřené obrany. Tváří v tvář se Svobodou si však už nepočínal tak mistrovsky jako při vstřelení úvodního gólu zápasu a tentokrát nechal Svobodu vyniknout. Stejně tak na opačné straně hřiště vynikal gólman hostů, když hned třikrát po sobě zlikvidoval Zieberovy trestňáky provedené ve stylu Roberta Carlose, tedy rány jako z děla. Nic jiného už Přítočno vepředu nevymyslelo a tak nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu.

Senko P. (75´ Dušek), Hráský, Pavlíček, Senko L.

Pípal (70´ Vokurka), Zieber, Jícha, Hanf

Holeček, Lhota J.

55´ Jícha            1:1