Velké Přítočno „A“ – Jedomělice – 1:3 (1:2)

22.09.2020 16:09

SK Velké Přítočno „A“ – Sokol Jedomělice – 1:3 (1:2)

Neděle 20.9.2020, 16:30 hod., I.B třída

Ani dosud nejlepší výkon v novém soutěžním ročníku na body nestačil.

Po čtyřech soutěžních zápasech, z nichž vyšel přítočenský tým vždy jako poražený, se očekával v dalším domácím utkání lítý boj o první bodový příspěvek do tabulky I.B třídy. V utkání sice nemohl ze zdravotních důvodů nastoupit středopolař Holeček, ale jinak se sešla celá parta přítočenského „A“ týmu, vyjma dlouhodobě zraněných Fedy a Snovického. Navíc se s přítočenským dresem tímto zápasem loučil Pavel Barthel, který z rodinných důvodů plánovaně přestupuje do jeho „mateřského“ klubu, působícímu blíže jeho bydlišti, tj. do Českého lva Kolešovice.

To, že tým byl odhodlán v zápase o body skutečně bojovat, bylo patrné hned od úvodního hvizdu výtečně pískajícího hlavního rozhodčího Kubečky. Na přítočenských byla vidět nepředstíraná individuální bojovnost i týmové pojetí hry a i když přihrávkové kombinace někdy nevycházely tak, jak měly, dalo se na výkon týmu koukat a opět přicházely i šance ke vstřelení gólu. Jako v každém zápase, i v tomto, se rychlonohý Popelka dostal do jasné gólové šance už v 5. minutě zápasu. Snaha o lobnutí gólmana ale bohužel nevyšla. Míč přelétl břevno a kopalo se tak pouze od branky. Hosté poprvé vážně zahrozili ve 20 minutě, kdy jejich útočnou akci famózně zlikvidoval vyběhnuvší Svoboda. V 25. si to hosté zopakovali, opět Svoboda úspěšně zasáhl, avšak jedomělickým se podařilo vyražený míč dostat zpět před branku a pohotově dostat do sítě – 0:1. O pouhé 4 minuty později pak hosté využili výhody trestného kopu ke zvýšení vedení na 0:2, když prudký centr do vápna prodloužil do sítě nikým nehlídaný Vyšata. Ve 36. minutě se podařilo k radosti domácích využít své rychlosti Popelkovi a podařilo se mu navíc i zakončení – 1:2. Do vyložené šance se pak dostal i Maňkoš, ale tomu již štěstí, byť v bezprostřední blízkosti branky, nepřálo.

I druhý poločas přinesl zajímavý fotbal, kdy domácí tým byl v jeho první dvacetiminutovce rozhodně lepší. Držel míč víc než soupeř, snažil se kombinovat a vyrovnání bylo téměř na spadnutí. Ten pověstný kousek „štěstíčka“ ale chyběl a vstřelit alespoň jeden vyrovnávací gól se už nepodařilo. V 89. minutě navíc hosté využili otevřené, a asi už i unavené, domácí obrany ke zvýšení vedení na konečných 1:3.

Hra domácích byla ale zcela jistě příslibem pro další utkání, zejména o bezprostředně následující v Lubné.

Senko P., Kuba, Blecha, Dáňa

Slánský (76´ Smrkovský), Barthel, Holas (ŽK) (46´ Šiler), Senko L.

Maňkoš, Popelka

36´  Popelka              1:2

Kubečka – Bydlák, Nehasil (delegát – Hocek)