Velké Přítočno „A“ – Jedomělice – 0:0 (0:0)

29.08.2021 10:50

SK Velké Přítočno „A“ – Sokol Jedomělice – 0:0 (0:0)

Sobota 29.8.2021, 17:00 hod., I.B třída

Zápas sice gólové šance přinesl, ale gól nepadl.

V loňském roce vyšel z utkání jako vítěz hostující tým z Jedomělic poměrem 1:3 z pohledu Přítočna, proto byla pro tento zápas domácímu týmu naordinována hra ze zajištěné a pozorné obrany. A to se také dařilo plnit, i když útok rozhodně také nezahálel. Už ve 2. minutě mohl totiž otevřít skóre po pěkné kolmici za obranu Popelka. Míč si ale připravil ve vápně na levačku a jeho střelu i dorážku vytěsnil mimo branku bravurním zákrokem hostující gólman. Další vyloženě gólové šance přišly až ve druhém poločase, když Přítočno těžilo spíše z postupné rozehrávky a kombinací přes střed hřiště. Nakopávané míče s vyřazením záložní řady ze hry totiž příliš ovoce nepřinášely. Naopak touto taktikou hrozili hosté, kteří sice spíše bránili, ale jejich rychlé přesuny vpřed nadělaly domácí obraně několikrát potíž. Škoda, že již na konci prvního poločasu musel ze hry odstoupit kvůli bolavému tříslu stoper Jícha, sestava se totiž musela přeskupit a i to mohlo v konečném důsledku ovlivnit hru domácích, a to i v její útočné fázi. V závěru zápasu přesto ještě šance na změnu skóre přišly. Nejzásadnější z pohledu domácích byl asi opět průnik Popelky s Andrem a pak ještě Holečkova chytrá umisťovaná placírka z vápna. I tu však zlikvidoval hostující gólman dalším výtečným zákrokem. Nakonec mohlo být Přítočno ještě rádo za remízu, když v 88. minutě uhájil natřikrát ostřelovanou branku skvělými zákroky domácí gólman Smrkovský.