Velké Přítočno „A“ - Hrdlív „A“ - 4:1 (1:0)

25.03.2017 16:36

Sobota 25.3.2017, 13:00 hod., okresní přebor

Skvělý start do jarní sezóny.

Po zimní přestávce opět začal soutěžní kolotoč a upřímně řečeno, vzhledem k hodně pestrým výsledkům v přípravě, všichni s napětím očekávali, jak první zápas jarní části soutěže dopadne. Navíc to byl dost důležitý zápas se soupeřem o patro níže v tabulce okresního přeboru.

Přítočno ovšem začalo aktivně a slušným bojovným výkonem si od začátku zápasu vytvořilo herní převahu. Kombinace někdy vinou ještě nekvalitního terénu zadrhávaly, i tak ale byly k vidění pěkné herní situace. Domácí fanoušci si mohli poprvé v roce 2017 na domácím hřišti zakřičet gól ve 20. minutě, když míč do prázdné branky dorazil Pohlot - 1:0. I když další šance, převážně na přítočenských kopačkách, k vidění byly, těsné vedení domácích vydrželo až do poločasu.

Podstatně věci a hlavně další góly však byly k vidění především ve druhé půli. Časté změny skóre vypukly v 57. minutě, kdy se dostala ke střele nová posila Přítočna, Honza Snovický (přestup ze Zichovce) a jeho šikovně rozrotovaná střela udělala hostujícímu gólmanu takové potíže, že míč musel podruhé lovit zpoza svých zad - 2:0. O 11 minut později bylo ještě veseleji. Pavlíček našel na hrotu naběhnuvšího Šilera, ten si hlavou míč prodloužil, utekl stoperovi a střelou mezi nohy rozesmutnil hrdlívské potřetí - 3:0. V 76. minutě definitivně stvrdil vítězství domácího Přítočna svým druhým gólem v zápase Pohlot, který pronikl osamocen do šestnáctky, udělal kliku i gólmanovi a „chladnokrevně“ zavěsil. Hosté sice v závěru stav zápasu zkorigovali krásnou střelou zjedné, na kterou neměl Svoboda v domácí brance ani trochu nárok. Jednoznačné vítězství a povedený start do jarních soutěžních klání si už však přítočenský tým vzít nenechal.

Takže, jen tak dále …

Svoboda (ŽK)

Senko P. (46´ Pletánek (ŽK)), Jícha, Feda, Pavlíček

Salyuk, Holeček D., Snovický, Senko L. (84´ Devera)

Šiler, Pohlot (87´ Slunečko)

20´      Pohlot             1:0

57´      Snovický          2:0

68´      Šiler                3:0

76´      Pohlot             4:0