Velké Přítočno „A“ - Dubí „A“– 4:3 pk (2:2)

29.04.2018 10:44

Sobota 28.4.2018, 17:00 hod., okresní přebor

Povinnost 3 bodů splněna nebyla!

Pracím na jistotě záchrany okresního přeboru mělo třemi domácími body významně pomoci domácí utkání s předposledním týmem tabulky - Dubím. A vše začalo hladce. Už ve 3. minutě zužitkoval centr z volného přímého kopu D.Holečka umístěnou placírkou stoper Jícha - 1:0. Následně se do šancí dostával Kasík, Popelka a P.Senko, ale další uklidňující góly z toho bohužel nebyly. Naopak, ve 28. minutě se hosté dostali do hry, když nepovedenou malou domů Pecha využil Říha a bylo srovnáno - 1:1. O pět minut později se ale rychlonohý Popelka prohnal za dubskou obranu a ranou nad padajícím gólmanem strhl vedení opět na stranu Přítočna. Ani toto vedení však dlouho nevydrželo. Svobodou nedostatečně daleko vyboxovaný míč se ve 37. minutě dostal k Říhovi a ten odkrytou branku trefil přesně - 2:2. Ve druhém poločase pak čím dál více přebírali otěže zápasu hosté, kteří překvapovali domácí obranu nebezpečnými výpady, když využívali zejména nepřesností v přítočenský hře a nedostatečný pohyb, nabídku a chuť hrát. I přes tyto herní nedostatky se přeci jen Přítočno dočkalo dalšího gólu. Po pěkné akci levého beka Fedy, který si míč narazil, zatáhl po křídle a prudkým křížným centrem našel volného P.Senka, se mohli domácí radovat potřetí - 3:2. To už ale bylo ze strany Přítočna skutečně vše. Závěr zápasu patřil jednoznačně hostům, jejichž hru derigoval zkušený Radek Duda (47) a před Svobodou to několikrát dost hořelo. Trest přišel v 72. minutě. I když to nebylo po žádné vypracované akci, což musí domácí mrzet dvojnásobně. Další vyrovnávací gól padl po fatálním selhání několika bránících hráčů, kteří v podstatě již pokrytý míč sami přihráli Nachtigalovi, který se v takových situacích obvykle nemýlí. A protože závěrečná čtvrthodina zápasu už góly nepřinesla, přišly na řadu pokutové kopy. Z nich minulý týden Přítočno vydolovalo vítězství v Černuci a to samé se naštěstí povedlo i tentokrát. Druhou penaltu Dubí Svoboda lapil a protože pátou penaltu proměnil za Přítočno Jícha, bylo rozhodnuto. Dva body jsou ale málo!

Pavlíček, Jícha, Pech, Feda

Senko P., Holeček D., Salyuk, Senko L. (73´ Senko L.)

Popelka, Kasík (46´ Riemer)

3´        Jícha             1:0

33´      Popelka         2:1

62´      Senko P.        3:2