Velké Přítočno „A“ - Dubí „A“ – 3:1 (1:0)

07.05.2017 10:28

Sobota 6.5.2017, 17:00 hod., okresní přebor

Důležité body přinesly góly Šilera z druhé půle!

Podzimní utkání vyznělo celkem jednoznačně 5:2 pro Dubí. Aktuální postavení v tabulce však Přítočnu ukládalo jako povinnost v domácí odvetě vyhrát a odpoutat se bodově od soupeře, který měl před zápasem shodný počet bodů, tedy 24.

Trenérské duo Fíman-Pavlíček to však nemělo jednoduché. Z různých důvodů chyběly stálice v sestavě, bratři Senkové, Pohlot a Pletánek. Rameno však naštěstí doléčil Jícha, který mohl naskočit na pozici stopera. V sestavě se tak musely chtě nechtě objevit postarší ročníky - Hráský, Hanf a Jirka Janoušek. Ti však svými výkony dokázali, že do starého železa rozhodně ještě nepatří, když zejména Vašek Hanf předvedl výkon, kterým před lety oslňoval v dresu rodných Lidic a byl tak jedním z nejlepších hráčů domácích.

Přestože si Přítočno vytvářelo šance jak na běžícím páse a hosty do ničeho vážnějšího nepouštělo, gólově se prosadilo až v 35. minutě Snovickým, který zužitkoval krásné vysunutí za hostující obranu a technickým obstřelením brankáře k pravé tyči otevřel skóre zápasu. Hosté se však hned v úvodu druhého dějství dostali zpátky do zápasu, když vybojovali Přítočnem složitě rozehrávaný míč a dubský „Tonda“ nedal Svobodovi ranou z 13 metrů absolutně žádnou šanci - 1:1. To ale domácí nijak nevykolejilo a šli si stále za svým cílem, vítězstvím. Bojovalo se o každý míč, kombinovalo a přicházely další a další šance. Až přišla 65. minuta, kdy si Šiler nechal na vápně chvíli poskakovat míč a pak jej propálil přízemní střelou mezi obránci a brankářem do brány - 2:1. Přítočenští stále tlačili a chtěli zápas rozhodnout dalším gólem, což se podařilo v 85. minutě, kdy opět Šiler využil rychlého přechodu do útoku a byť v tísni, píchl míč obloukem za hostujícího gólmana potřetí. Zápas se pak už jen pod dohledem skvěle pískajícího rozhodčího Šalamouna dohrával. Přítočno tak v krásném zápase dosáhlo svého cíle a připsalo si další důležité vítězné 3 body.

Hráský, Jícha, Feda, Hanf

Pavlíček (85´ Plecitý), Snovický, Holeček D., Salyuk, Janoušek J.

Šiler

35´      Snovický       1:0

65´      Šiler             2:1

85´      Šiler             3:1