Velké Přítočno „A“ – Družec „A“ 1:2 pk (0:0)

12.04.2015 09:33

Sobota 11.4.2015, 16:30 hod., okresní přebor

Bodová ztráta mrzí.

Konečně se hrálo za slušného jarního počasí a i když trávník na hřišti ještě není ani zdaleka v dokonalé kondici, ve hře byly přesto náznaky kvality, a to na obou stranách. Právě nedokonalost povrchu ale hráče omezovala při některých herních činnostech, když jim dělalo problém zpracování poskakujícího míče a přesnost přihrávek. Snad i proto se první poločas odehrál bez vstřelené branky a brankáři se museli předvést pouze při několika málo útočných akcích soupeřů.

Ve druhé půli domácí Přítočno trochu přidalo na výkonu, ale velezkušený družecký tým, který z pozice stopera jistil veterán ligista Liška, se přehrávat nenechal a naopak hrozil poměrně nebezpečnými protiútoky. A právě z jednoho takového se zrodila první branka utkání, když šanci hasil „zbytečným“ faulem ve vápně P.Senko a z penalty se gólman Družce Pergl nemýlí – 0:1. Přítočnu nezbylo nic jiného, než začít hrát naplno, což mělo konečně za důsledek to, že se hosté začali už víceméně jen bránit. A toho využil v 70. minutě Holeček, který si připravil míč na střelu z vápna a umístil ho k tyči, kam gólman prostě dosáhnout nemohl – 1:1. Přítočno pak sahalo po třech bodech v několika dalších šancích, což jim usnadnil vyloučením za faul právě na Holečka „rebel“ Misura. Feda však nastřelil pouze břevno a Jícha hlavou o kousek minul.

Penaltový rozstřel pak rozhodli hráči, kteří už v zápise střelců figurovali. Zatímco Pergl i svou druhou penaltu proměnil, domácí Holeček ve třetí sérii vyhořel a bod navíc si tak odvezl spokojený Družec.

Senko P. (70´ Pípal), Šiler, Feda, Pletánek

Salyuk, Holeček, Zieber, Senko L. (ŽK) (75´ Hanzlík)

Pohlot, Jícha

70´      Holeček         1:1