Velké Přítočno „A“ - Družec „A“– 0:2 (0:0)

01.05.2016 12:40

Sobota 30.4.2016, 17:00 hod., okresní přebor

Tentokrát se čarodějnický zápas vůbec Přítočnu nevyvedl.

Utkání probíhalo pod dohledem čarodějnice, která již byla za hřištěm připravena na večerní spálení. Takový dohled však přítočenským zjevně neseděl, což se projevilo na herním projevu domácího týmu v průběhu celého zápasu. Uhranut čarodějnickým pohledem byl zřejmě i mladičký hlavní rozhodčí Gerhardt, protože ani jeho výkon nebyl zrovna na pochvalu. Přítočno si proti chytře hrající Družci za první půli nevypracovalo prakticky žádnou vyloženou příležitost. Hosté naopak několikrát zahrozili rychlými brejky, když dopředu nakopávaných míčů využíval díky své rychlosti Plecitý a kouzlit tak musel Svoboda, aby skóre zůstalo nezměněno. Zápas se lámal v 52. minutě, kdy hosté využili při rohovém kopu nedůslednosti domácích při obsazování hráčů a podařilo se jim míč propadlý na zadní tyč dotlačit do branky - 0:1. Ještě hůře však pro přítočenské bylo o 4 minuty později, kdy sudí pískl naprosto nepochopitelnou penaltu po čistém vypíchnutí míče a teatrálním pádu hostujícího útočníka na hranici šestnáctky. S penaltou si Družec snadno poradila a dostala se tak do pohodlného dvoubrankového vedení. Až za tohoto stavu začalo Přítočno hrát o něco lepší fotbal a získalo si optickou herní převahu. Ta však příliš nikam nevedla, protože velké vápno družeckých bylo pro domácí tým zakleté a prakticky nedostupné. Nešlo to ani kombinacemi přes střed hřiště a ani centrovanými míči, neboť ty povětšinou končily hned na prvním bránícím hráči. A když už se z náhodného závaru někdo z přítočenských ke střele na branku dostal, trefil úplně přesně brankáře hostí Pergla. V závěru druhé půle tak pouze přibývalo žlutých karet, skóre se však již nezměnilo.