Velké Přítočno „A“ – Buštěhrad – 5:1 (2:1)

12.05.2013 11:36

Sobota 11.5.2013, 17:00 hod., okresní přebor

Povinné 3 body.

Po zichovecké mizérii měli přítočenští možnost na domácím hřišti napravit svou reputaci v zápase s posledním celkem tabulky. Papírové předpoklady povinného vítězství domácích se začaly naplňovat hned v úvodu utkání. Již v 9. minutě musel písknout sudí jasnou penaltu po faulu na L.Senka. K míči se postavil Jícha a umístěnou tvrdou střelou k tyči nedal brankáři šanci, i když ten stranu vystihl – 1:0. Vzápětí se parádně ve velkém vápně uvolnil P.Senko, ještě parádněji vystřelil a hosté lovili míč ze své sítě podruhé – 2:0. O zápasu tak bylo v podstatě rozhodnuto po 12 minutách hry a Přítočno hodně zvolnilo. Tím se dostal do hry i Buštěhrad, který pak několikrát prověřil pozornost Skleničky v domácí brance. Při jednom souboji s hostujícím útočníkem se ale zranil a došlo k nucenému prostřídání brankářů. Do branky se postavil Svoboda a i ten pak musel předvést několik zákroků, které zabránily hostům ve skórování, neboť domácí měli myšlenky víc než na obrannou činnost na tu útočnou. A nakonec na to i doplatili, když po rohovém kopu svou nedůslednou obrannou činností nechali Buštěhrad vcelku snadno Svobodu zblízka prostřelit – 2:1. Ve druhé půli se hra Přítočna zase trochu zvedla. Zvláště aktivní byl po absenci v minulém zápase Jícha, který hýřil pohybem a stále se nabízel do kombinací. I když Buštěhrad sem tam zahrozil, domácí měli zápas pod kontrolou a nakonec přidali ještě tři góly. Druhý zářez do pažby zaznamenal Jícha,  L.Senko parádně přeloboval bezmocného gólmana a gólově se prosadil ještě Zieber. Jícha pak připravil ještě gólovou nahrávku pro M.Pucholta, který ji sice krásně z jedné využil, radost mu však zkazil pomezní, když odmával „vymyšlený“ offside.

Sklenička (30´ Svoboda)

Pavlíček (ŽK), Šiler (ŽK), Feda, Pletánek

Senko P. (75´ Pucholt M.), Zieber, Šilhan, Senko L.

Jícha, Tesařík (70´ Vitai)

9´   Jícha                   1:0

11´ Senko P.             2:0

60´ Jícha                   3:1

65´ Senko L.             4:1

80´ Zieber                 5:1