Velké Přítočno „A“ - Brandýsek – 5:3 (3:1)

04.09.2018 21:57

Středa 4.9.2018, 17:30 hod., okresní přebor

Tak se to konečně povedlo!

Brandýsek byl pro Přítočno vždy nepříjemný soupeř a v poslední době se s ním bodovat vůbec nedařilo. Otázkou tak bylo, jak přítočenští vstoupí svým premiérovým zápasem do nového ročníku okresního přeboru právě s tímto soupeřem. Kádr domácího Přítočna doznal oproti minulému soutěžnímu ročníku několika změn, zčásti nečekaných (odchod Pecha s Kasíkem, nepříchod Ziebera, ale naopak příchod bojovníka Snovického a návrat uzdraveného Měkoty). V brance pak po zranění stále chybí Svoboda. Tým se ale stmelil a v prvním zápase sezóny podal skvělý, bojovný a týmový výkon. Chyby a nedostatky se samozřejmě objevily, ale ty se daly čekat a i prominout, zvláště když domácí tým vedl ve 36. minutě už 3:0. Skóre zápasu otevřel po rohu L.Senka hlavou Jícha, pak se dvakrát blýskl v zakončení Šiler, když jednou se prosadil po samostatném sprintu z půlky a podruhé ho vybídl ke skórování skvostnou přihrávkou Popelka. Škoda jen, že ještě do poločasu stihli hosté vstřelit gól, který je nakopl a druhou půli přítočenským mnohdy do zpěvu nebylo. Nedobře to začalo vypadat v 55. minutě, kdy se P.Senko nešikovně sklouzl pod nohy soupeře ve vápně a pískala se penalta. Tu s přehledem brandýský Tesař proměnil a bylo to už jen 3:2. Přítočnu naštěstí vrátil trochu klidu Jícha v 66. minutě z trestného kopu po faulu na odvážně pronikajícího Šilera (hostující Landvojtovič byl rád, že neviděl za zákrok zezadu rovnou červenou kartu). O dvě minuty později bylo ještě veseleji po dorážce Holečka - 5:2. V 76. minutě pak sice přítočenští ještě nechali hosty výsledek korigovat, ale jinak si pak už zápas i s trochou štěstí pohlídali. Popelka mohl rozdíl ve skóre ještě navýšit, ale jeho samostatný únik překazit pohotově vyběhnuvší gólman. V 85. minutě si tak mohl dovolit ekvilibristiku na vápně gólman Nedvěd, který udělal kličku hned třem dotírajícím hráčům. Zápas za skvělé divácké kulisy tak dopadl pro domácí nejlépe jak mohl, vítězstvím, a diváci navíc viděli krásných 8 gólů.

Nedvěd

Senko P., Jícha, Feda, Salyuk

Popelka, Holeček D., Snovický, Senko L. (86´ Devera)

Šiler (81´ Andr), Měkota

9´        Jícha              1:0

25´      Šiler               2:0

36´      Šiler               3:0

66´      Jícha              4:2

68´      Holeček D.     5:2

Křenek - Zíka, Absolín (delegát - Štefan)