Velké Přítočno „A“ – Brandýsek – 2:2 (1:2)

08.04.2012 09:46

Sobota 7.4.2012, 16:30 hod., okresní přebor

První fáze zápasu byla takovou oťukávanou. Oba týmu jakoby vyčkávaly, s čím ten druhý přijde. Hrálo se spíše ve středu pole a branky se v podstatě neohrožovaly. Jako blesk z čistého nebe tak přišel gól v domácí síti, kdy Brandýsku stačila jedna chybná rozehrávka Přítočna na půlce k tomu, aby rychlou akcí překonal domácího brankáře Svobodu. Inkasovaný gól přiměl Přítočno k větší aktivitě, začalo se hrát více před brankou hostí a k vidění bylo i několik akcí volajících po gólu. Po samostatné akci a krásném obhození beka a následně i brankáře se ještě před poločasem prosadil Šiler, který již chvíli před tím, pohrdl míčem na malém vápně a absolutní šancí na vyrovnání. Bohužel ještě do poločasu chyboval trestuhodně stoper Hlaváč, který místo odkopu pustil míč za sebe do vápna, což nikdo z domácích borců včetně brankáře nečekal, a vyzval tak hostujícího útočníka ke snadnému skórování – 1:2.

Druhá půle byla z pohledu domácího výkonu určitě lepší než ta první. Hosté se dostávali k útočení velmi sporadicky, ale útočným akcím Přítočna chyběl jaksi střelný prach. A když už se vystřelilo, vždycky byl na místě gólman nebo se míč odrazil od obránců do bezpečí. Skvělý byl tah na branku z půlky v provedení Jíchy, kterého v úprku nezastavila ani čistá kosa obránce. Na přesné zakončení však chyběla potřebná stabilita. Naštěstí pro hosty se po zákrocích na Jíchu pouze žlutilo, mohlo se však zcela jistě i červenat. Snaha o vyrovnání a srdnatý boj domácích přinesl své ovoce až v 80. minutě, kdy přišlo prohození Šilera na Ziebera, jehož levačka se obvykle nemýlí – 2:2. A kdyby jinak výborně pískající rozhodčí Prach nedal v poslední minutě na pomezního Hlavničku, který zcela chybně odmával Šilerovi ofsajd (a férově to uznali i hostující fanoušci), mohlo Přítočno nakonec vydobýt plný bodový zisk.