Velké Přítočno „A“ - Brandýsek – 0:4 (0:2)

04.09.2016 10:08

Sobota 3.9.2016, 17:00 hod., okresní přebor

Brandýsek v Přítočně opět (a zaslouženě) uspěl.

V jarním klání podlehlo domácí Přítočno Brandýsku 1:3 a i v podzimním opakování tohoto duelu padly 4 góly. Všechny však bohužel do sítě Přítočna. Jednoznačný výsledek zápasu se zrodil díky prakticky stálé herní převaze skvěle hrajících hostí, když v obou poločasech zatížili domácí tým dvěma zásahy. První gól padl ve 22. minutě po pěkném centru napříč celým vápnem a křižnou hlavičkou, která zapadla přesně k zadní tyči Svobodovy branky - 0:1. O 11 minut později si musel Feda pomoci při bránění pronikajícího útočníka lehkým potažením za dres a pískala se penalta. Po jejím proměnění se stav měnil na 0:2, což vydrželo i přes další šance až do přestávky. Do druhého dějství nastoupilo Přítočno již uvolněnější, nemělo už co ztratit a tak poněkud opatrnou a bázlivou hru vystřídala snaha o kombinaci, a to i přes poměrně výrazné aktivní napadání hostí už na polovině Přítočna. Tato změna se pozitivně promítla do obrazu hry a domácí si tak sem tam vytvářeli i střelecké šance, zatímco v prvním poločase se do takových šancí dostali tak jednou, dvakrát. Snaha pouze nenakopávat míče náhodně dopředu a hrát kombinační fotbal však přinesla bohužel i chyby, které Brandýsek dokázal ihned trestat. I přes zlepšenou hru Přítočna ve druhém poločase se tak nakonec stejně střelecky prosadil pouze Brandýsek, a to v 69. a 75. minutě, právě po chybách v rozehrávce na polovině domácího týmu. Hosté si tak zaslouženě odvezli 3 body za jasné vítězství a Přítočnu nezbylo nic jiného než teoretizovat na tím, zda  by přítomnost nepřítomných herních opor, jako jsou Dušan a Pavel Holečkovi, Šiler či Pohlot, výsledek zápasu nějak ovlivnila. Asi ano, ale …