Velké Přítočno „A“ - Běleč – 4:2 (1:2)

29.09.2016 17:37

Středa 28.9.2015, 16:30 hod., okresní přebor

Přítočno zabralo a „ztracený“ zápas otočilo!

Přítočenský tým byl před zápasem v tabulce okresního přeboru poslední se ziskem pouhých 3 bodů a šňůrou 4 porážek v řadě. Navíc stále bez trenéra, i když jednání o nové trenérské akvizici byla téměř ve finále. V každém případě nijak příznivá situace pro domácí hráče, které navíc spoutávala podvědomá nervozita z povinnosti úspěchu v zápase s „hratelnou“ Bělčí. Jakkoliv se ale domácí snažili v zápase uspět, přišla 11. minuta a po nedůrazu v boji o míč na vlastní polovině Přítočno poprvé inkasovalo – 0:1. Nervozita a tím i nepřesnosti na domácích kopačkách pochopitelně ještě vzrostly a nebylo divu, že se hosté po centru do vápna a dalším nedůrazném obsazení bělečských hráčů uvnitř šestnáctky prosadili podruhé – 0:2. Teprve potom jakoby z přítočenských opadla zbytečná nervozita a převládla touha se zápasem ještě něco udělat. Šance k tomu byly. Do zakončení se dostali Plecitý, Feda, Salyuk a další. Branku se však vstřelit nepodařilo, dokud nepřišla 37. minuta a centr L.Senka sražený ve vápně rukou. Jasná penalta. K exekuci se postavil D.Holeček a panenkovským dloubákem notně oživil vítězné ambice domácího týmu. Po přestávce pak bylo na hřišti už jen jedno mužstvo, a to to z Přítočna. Začaly vycházet kombinace, vyhrávaly se osobní souboje a i když přeci jen sem tam Běleč zahrozila rychlým kontrem, hrálo se především v blízkosti bělečské branky. Herní převahu přetavil ve vyrovnání už v 55. minutě L.Senko parádní střelou přes hlavu přesně pod břevno, aby o tři minuty později P.Senko strhl vedení na stranu domácích skvěle dobojovanou akcí na samé hranici brankové čáry. Stav byl kýžených 3:2 a bylo hned veseleji. Další živou vodu přilil v 74. minutě do hrdel přítočenských hráčů ještě L.Plecitý, který využil dokonalé vysunutí od Hráského a po kličce brankáři uklidil míč do prázdné branky počtvrté. Stav 4:2 už vydržel až do konce zápasu, který skvěle a s přehledem odřídil rozhodčí Bajer. Snad nasazení, bojovnost a herní projev přítočenských předvedený ve druhém poločase zápasu přetrvá a hráči si jej přenesou i do dalších zápasů podzimní části soutěže.

Senko P., Hráský, Feda, Pavlíček

Salyuk, Holeček D., Šiler, Senko L. (86´ Plecitý T.)

Pohlot (80´ Janoušek T.), Plecitý L. (80 ´Kolářský L.)

37´      Holeček D.                1:2

55´      Senko L.                   2:2

58´      Senko P.                   3:2

74´      Plecitý L.                   4:2