Velká Dobrá „A“ - Velké Přítočno „A“ – 7:0 (4:0)

12.03.2011 13:26

Sobota 12.3.2011, 10:00 hod., hřiště Velká Dobrá

První zápas na přírodním trávníku v roce 2011 štěstí přítočenským nepřinesl. Přinesl však poučnou lekci z produktivity, pohybu a kombinační hry. Domácí borci, tedy áčko Čechie VD, kteří se v I.B třídě na jaře poperou o postup do A. třídy se Hřebčí, hýřili od úvodního hvizdu pohybem a nenechali Přítočnu ani metr prostoru k rozehrávce. Přestože však domácí měli míč více pod kontrolou než Přítočno a hrou ve středu pole jasně dominovali, do vyložených šancí se nedostávali. Na řadu tedy přišly nakopávané balony za obranu, a to už bylo jiné kafe. Do 33. minuty z toho domácí vytěžili hned 4 góly. Jeden z nich padl z penalty. Několik šancí si vytvořilo i Přítočno, ale tentokrát střelci selhali.

I ve druhé půli pokračovala Dobrá v nátlakové hře, když Přítočno převyšovala hlavně v pohybu. Po dalších chybách přítočenské defenzivy tak v klidu zvýšila skóre na konečných 7:0.

Ani absence několika hráčů kádru A týmu Přítočna nemůže být omluvou za předvedenou hru a zejména za výsledek. Tato možná až krutá lekce z fotbalu však může být pro Přítočno poučná a pro blízké jarní boje o špičku okresního přeboru snad i nakonec s pozitivním dopadem.

Hráský, Přerost, Šiler, Senko L. (35´ Dušek)