Tuchlovice „B“ - Velké Přítočno „A“ – 2:2 (1:1)

17.06.2012 12:10

Sobota 16.6.2012, 17:00 hod., okresní přebor

Konečné slovo měla Šilerova hlava!!!

Poslední soutěžní kolo okresního přeboru mělo přinést rozluštění sestupové tajenky. Teoreticky se mohly k již jasně sestupujícím Otvovicím přidat týmy Hrdlíva, Libušína, Družce a dokonce i Tuchlovice B. Oproti papírovým předpokladům vše dopadlo tak, jak by to asi nikdo nečekal. A zásadním způsobem se na tom podílel tým Velkého Přítočna, který podle odborných diskusí měl jasně zápas v Tuchlovicích prohrát, čímž by se Tuchlovice bez ohledu na další výsledky v OP zachránily. Ovšem ...

Přítočno nepřijelo k zápasu rozhodně se složenými zbraněmi. Chtělo hrát o body a bojovat o co nejlepší umístění v tabulce bez ohledu na zájmy ostatních klubů. V úvodních minutách zápasu sice domácí na hřišti díky posilám z áčka dominovali, avšak v koncovce jim chyběl klid i přesnost. K vedením v zápase jim tak musel bohužel pomoci nešťastnou rukou ve vápně stoper Hráský. Penalta a 1:0. To domácí trochu uklidnilo, ale obraz hry se začal postupně měnit ve prospěch Přítočna i díky tomu, že to přešlo od nakopávaných balónů ke kombinační hře, kterou jim kupodivu domácí vcelku tolerovali. A to neměli dělat, protože zanedlouho se po jedné z kombinací dostal v jejich šestnáctce k míči Jícha a i když trochu se štěstím tak přeci jen dokázal brankáře přelobovat – 1:1.

Ve druhém poločase bylo znát, že domácím posilám z áčka začínají docházet ve velkém vedru síly. Měli totiž v nohách dopolední zápas ve Hřebči a to se prostě muselo projevit. I tak se ale znovu Tuchlovice dostaly do jednobrankového vedení. Trestný kop, kterému předcházel nepovedený pokus Přítočna o rozehrání autu na Jíchu a následný faul na hranici šestnáctky, Svoboda sice vyrazil, ale na dorážku už neměl – 1:2. Přítočno muselo tedy znovu dotahovat, poslední čtvrthodinu ze sebe doslova vyždímalo veškerý zbytek sil. Varováním pro domácí byla Zieberova pumelice, kterou domácí gólman neudržel a dotírající Jícha pak dorážel z bezprostřední blízkosti  pouze do tyče. Definitivní tečku zápasu tak připravil na 85. minutu zápasu Šiler, který zužitkovat Vitaiův lahůdkový centr z pravého křídla a hlavou procedil míč za bezmocného domácího gólmana. Svůj úmysl rozhodnout zápas navíc hlásil již téměř slavící tuchlovické lavičce předem, i když původně plánoval rozvlnění sítě až na 90. minutu. Když pak Svoboda v brance Přítočna v samotném závěru zápasu vyčaroval neuvěřitelný zákrok a vytěsnil střelu zoufalých domácích na břevno, nic se už na dělbě bodů nezměnilo.

Kromě vcelku kvalitní hry obou týmů nutno vyzdvihnout i excelentní výkon všech sudích, kteří do poslední minuty vypjatý zápas zvládli s přehledem.

Senko P., Hráský, Pavlíček (45´ Šilhan), Pletánek

Hanf (65´ Pípal), Zieber, Jícha, Senko L. (45´ Vitai)

Holeček, Šiler

22´ Jícha           1:1

85´ Šiler            2:2