Slovan Kladno - Velké Přítočno „A“ – 6:4 (2:2)

29.04.2012 23:30

Neděle 29.4.2012, 17:00 hod., okresní přebor

Již v 10. minutě bylo jasné, že Přítočno to bude mít na půdě domácího Slovanu více než složité a že velmi těžko může jako Unhošť nebo Pchery pomýšlet na skalp lídra okresního přeboru, zvláště na jeho hřišti. Hned v úvodu utkání totiž velmi přísně sudí Choleva nařídil pokutový kop – 1:0. To ale jakoby Slovan ukolébalo a Přítočno začalo domácí velmi jasně přehrávat. Po několika neproměněných příležitostech, kdy byl Slovan doslova přišpendlen před svou vlastní brankou se prosadil dorážkou hlavičky Jíchy J.Lhota, aby několik minut na to dokonal obrat skóre dlouhým lobem Zieber – 1:2. Tlak přítočenských byl v tu dobu nebývalý a kdyby rozhodčí „nepřehlédl“ dva fauly na jeho útočníky v domácím pokutovém území mohlo být skóre mnohem výraznější. Naneštěstí pro Přítočno stihl ještě do poločasu ze zbytečného rohu Slovan skóre srovnat a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Druhý poločas byl na góly ještě úrodnější než ten první. Domácí tým vyrovnávací gól v závěru prvního poločasu nakopl a třemi góly v řadě zápas v podstatě rozhodl. Za stavu 3:2 však rozhodčí úplně nesmyslně neuznali pro ofsajd gól Jíchy, který do prázdné branky dorážel hlavou brankářem vyraženou střelu Ziebera. Frustrovaným hostům pak chyběla soustředěnost v obranné činnosti, z čehož resultovalo odskočení domácího týmu až na 3 branky. Nakonec však mohl mít zápas ještě hodně dramatickou zápletku, protože již podruhé v zápase uspokojení domácí nechali Přítočnu prostor ke hře a to toho využilo nejdříve šikovným podstřelením gólmana J.Lhotou a v 90. minutě pak ještě po jasném faulu na pronikajícího Holečka z penalty Jíchou. Za stavu 5:4 pak sudí Choleva nechal zápas neočekávaně pokračovat v nastavené hře, domácí však hned po rozehrávce míč ztratili a Přítočno rychle přeneslo hru na J.Lhotu, ten se prosmýkl kolem levého obránce a tomu nezbylo nic jiného, než těsně před šestnáctkou zatáhnout za záchranou brzdu. Na trestný kop si ve snaze o vyrovnání vyběhl ze své branky i gólman Svoboda. Nepřesný centr však domácí vystihli a v rychle založeném brejku jim neměl téměř kdo zabránit. Střelou do prázdné branky tak snadno zpečetili své vítězství a 3 důležité body na cestě za postupem do vyšší soutěže. O příchuti těchto bodů, ať si každý udělá obrázek sám ...

Dušek, Šiler, Pavlíček (60´ Pípal), Pletánek

Hráský, Zieber, Jícha, Senko L. (ŽK) (80´ Vitai)

Holeček, Lhota J.

30´ J.Lhota          1:1

35´ Zieber            1:2

85´ J.Lhota          5:3

90´ Jícha             5:4