Slovan Kladno - Velké Přítočno „A“ – 1:3 (0:2)

12.11.2018 09:06

Neděle 11.11.2018, 14:00 hod., okresní přebor

Přítočno si přijelo na Slovan pro 3 body a taky si je odvezlo.

Po zaváhání v minulém soutěžním kole se Švermovem si chtělo Přítočno spravit chuť a v zápase se Slovanem utrhnout opět tři vítězné body. Na měkkém až rozbláceném trávníku se v úvodu zápasu pohybovali mnohem lépe domácí a po průniku přes pravou stranu hřiště si i vytvořili první větší gólovou příležitost. Naštěstí byl Nedvěd ve střehu a centr dokázal vyškrábnout mimo brankový prostor. Přítočno se pak už domácím v pohybu začalo vyrovnávat a v 10. minutě našel přesnou kolmou přihrávkou Holeček naběhnutého Popelku a ten aniž by si musel míč jakkoliv přistrkávat využil své rychlosti a prostřelil vybíhajícího Macíka – 0:1. Vzápětí se prosadil rychlou kličkou ve vápně Šiler, ale jeho bodlo z krátkého nápřahu skončilo pouze na tyčce. Hostující obranu sice provětral občasnou akcí domácí Rác, ale s přibývajícím časem spíš více diskutoval a méně hrál, což hostům hrálo do karet. Ve 42. minutě Přítočno rozehrávalo rohový kop, jehož provedení se L.Senkovi povedlo natolik, že na plachtící míč si mohl v klidu naskočit Jícha a jeho nechytatelná hlavička rozvlnila síť domácí branky podruhé. Stav 0:2 už vypadal pro Přítočno hodně slibně, i když všichni jistě pamatovali na to, jak v minulé sezóně domácí dotáhli ztracený zápas z 2:5 na 5:5. To rozhodně přítočenští tentokrát připustit nechtěli a když v 72. minutě zvýšil lobem přes vyběhnutého Macíka na 0:3 Šiler, zdálo se být rozhodnuto. Přítočno pak mohlo z několika slibně vyvíjejících se akcí svůj náskok ještě zvýšit, po chybné rozehrávce a rychlém přechodu domácích útočníků do vápna ovšem Nedvěd přeci jen v závěru zápasu musel kapitulovat, protože na střelu z penalty k tyči prostě dosáhnout nemohl – 1:3. Víc už se v zápase naštěstí nestalo a tak si Přítočno připsalo tři vítězné body, díky kterým si v tabulce okresního přeboru upevnilo vedení a na druhý Švermov zvýšilo náskok na pěkných 6 bodů.

Nedvěd

Salyuk (46´ Hanf), Jícha, Kuba, Feda

Popelka, Holeček D., Snovický, Senko L. (83´ Pavlíček)

Šiler, Měkota

10´      Popelka         0:1

44´      Jícha             0:2

72´      Šiler               0:3