16.10.2021 18:44

FK Rudná – SK Velké Přítočno „A“ – 4:3 (3:1)

Sobota 16.10.2021, 15:30 hod., I.B třída

Velká škoda. Na body to rozhodně bylo!!!

Přítočno má za sebou povedené zápasy na Braškově a doma proti Kladnu „B“ a tak se asi oprávněně čekaly body i ze zápasu s posledním týmem tabulky. Navíc sestava se sešla v podstatě kompletní, a to včetně Pavla Bartoše, který dlouho laboroval se zraněním. Domácí ovšem na nic nečekali a už v 5. minutě zmrazili útočně laděné hosty první brankou. Ztracený míč ve středu hřiště, rychle přenesený za otevřenou obranu a nikým neatakovaný útočník, který v klidu prostřelil umístěnou střelou Smrkovského – 1:0. Ze strany Přítočna nebylo proč zmatkovat, zbývalo ještě spousta zápasových minut ke korekci výsledku, herní projev tomu napovídal. A pak ta chvíle přišla. V 19. minutě hodil zleva L.Senko oblouček do vápna na nabíhajícího Holečka a ten bez přípravy z prvního dotyku placírkou přehodil vybíhajícího gólmana – 1:1. Bohužel však už 5 minut na to, ztratil při kličce ve vlastním vápně míč Blecha a vzniklé přečíslení domácí využili ke vstřelení další branky – 2:1. A aby toho nebylo do přestávky málo, ve 34. minutě se domácím povedla ještě jedna gólová akce. Dlouhý míč za obranu, což byla mimochodem jediná domácí útočná taktika, na níž bohužel přítočenští nenašli obranný recept až do konce zápasu, který doběhl domácí záložník téměř v rohu hřiště tesně před čarou, centr z jedné na zadní tyč a tam osamocený další domácí hráč (neuvěřitelné!!!) – 3:1.

Stále však nebylo z pohledu Přítočna nic prohráno. Domácí v podstatě jen tvrdě bránili a nakopávali dlouhé míče dopředu. V 64. minutě však s odkopem otáleli tak dlouho, že jim napadající Popelka míč vypíchl a šel sám na branku. Nic nevymýšlel a jednoduše poslal míč podél vybíhajícího gólmana za jeho záda – 3:2. V tu dobu už domácí hráli tak zatažení, že byla jen otázka, kdy přijde vyrovnání, o které hosté tak mocně bojovali. A to skutečně přišlo. Po rychle rozehraném autu a překvapivém centru na malé vápno, kde na míč číhal vysunutý stoper Bartoš, který si zkušeně tělem odclonil obránce, míč si zpracoval a nekompromisně zakončil – 3:3. Když už se spíš čekalo na to, jestli zápas skončí remízou nebo jestli Přítočno ještě skóre otočí, přišla smolná chvíle beka Kuby. Křížnou přihrávku přes téměř třičtvrtě hřiště doběhl jako první právě nasazený náhradník domácích, který z posledních sil poslal lehký centr před branku a ke vší smůle si tento centr právě Kuba srazil do vlastní branky za bezmocného gólmana, který si už vybíhal centr sebrat – 4:3. Ve zbývajících minutách zápasu domácí hru rozkouskovali tak, že už se Přítočno v podstatě k ničemu nedostalo a nechalo tak všechny soutěžní body v Rudné. Zde to chtělo rozhodně bodovat, ne-li vyhrát!!! Bod získaný dřinou v zápase s Kladnem, tak Přítočno dvojnásobně darovalo soupeři ze dna tabulky, a to je velká škoda!!!