Poháry - Memoriál Jana Burgera 2020

03.08.2020 17:33

Přítočenské poháry – Memoriál Jana Burgera 2020, jeho 41. ročník, se odehrál o víkendu 25.-26. července a zúčastnily se jej kromě přítočenského týmu také tradiční Sokol Dobrovíz, TJ Sokol Červený Újezd a premiérově také FK Slavoj Kladno. Pro domácí fotbalisty byla pohárová klání vůbec první příležitostí předvést své zápasové dovednosti po předčasně přerušené fotbalové sezóně v rámci opatření proti šíření koronaviru.

Sobota 25.7.2020

Slavoj Kladno - Dobrovíz 6:7 (pk)

Zápas se zdál být poměrně rychle rozhodnut. Slavoj vedl nad Dobrovízí už 3:0 a pak ještě pět minut před koncem 6:3. Houževnatý soupeř ale stihl ještě do konečného hvizdu skóre srovnat a pak na penalty dokonce i zvítězit.

Velké Přítočno – Červený Újezd 3:2

Přítočno ve svém zápasovém vystoupení na domácím hřišti poprvé v roce 2020 radovalo ze dvou vstřelených gólů (L.Senko, Šiler) a vedlo už 2:0. Mladý a běhavý tým Červeného Újezda ale skóre srovnal a těsně před koncem mohl i zápas ve svůj prospěch rozhodnout z nařízené penalty. Ta byla kopnutá hodně mizerně, resp. hodně nad domácí branku, a tak zápas rozhodl v nastaveném čase k radosti domácích Andr.

Branky SKVP: L.Senko, Šiler, Andr

Neděle 28.7.2019

Zápas o 3. místo:

Slavoj Kladno – Červený Újezd 1:5

Slavoj se už nedostavil v tak silné sestavě jako v sobotu a týmu Červeného Újezda podlehl celkem snadno 1:5.

Finále:

Velké Přítočno – Dobrovíz 1:5

Přítočno se dostalo velmi rychle do vedení v zápase zásluhou Holečka, který využil nedorozumění v dobrovízské obraně při rozehrávce a chladnokrevně obstřelil i brankáře – 1:0. To pak ale bylo nadlouho vše, co se před brankářem Dobrovíze dělo. Jeho tým totiž dominoval v soubojích, v rychlosti i houževnatosti a nápaditou hrou dobýval svatyni domácího týmu hájenou brankářem Svobodou. Až několik málo výjimek se Přítočno po celý zápas spíše drželo na své půli a čelilo atakům dobrovízské fotbalového nadšení. Skóre se proto ve prospěch Dobrovíze měnilo poměrně rychle a skončilo až na konečných 1:5. Po roční odmlce, kdy poháry vyhrál domácí tým, se tak fotbalisté Dobrovíze opět radovali z prvenství na Memoriálu Jana Burgera.

Branky SKVP: Holeček