Poháry - Memoriál Jana Burgera 2019

31.07.2019 06:53

Přítočenské poháry – Memoriál Jana Burgera 2019, jeho 40. ročník, se odehrál o víkendu 27.-28. července a zúčastnily se jej kromě přítočenského týmu také tradiční Sokol Dobrovíz, TJ Sokol Červený Újezd a podruhé pak TJ Baník Švermov. Počasí pohárům opět „přálo“ a teploty nad 30 stupni Celsia byly pro hráče velmi vysilující. I přesto byl ale díky „mládí“ zúčastněných týmů (zejména v sobotních kláních) k vidění rychlý a zajímavý fotbal. Čtyři víkendové zápasy byly navíc okořeněny úctyhodným počtem vstřelených branek. Celkem jich padlo 37 (!!!), a to hned tak někde vidět není.

Sobotní fotbalový program pak ještě přešel do večerní taneční zábavy pod širým nebem, když k tanci a poslechu zahrál osvědčený KREDIT.

Sobota 27.7.2019

TJ Baník ŠvermovSokol Dobrovíz

Švermov - Dobrovíz 4:3

Oba se týmy se představily v notně omlazených sestavách, takže nedostatečným pohybem hráčů fotbal rozhodně netrpěl. Ač o vítězi nebylo dlouho rozhodnuto, nakonec strhl na svou stranu vedení v zápase Švermov, který si tak zajistil, že v neděli bude hrát až v 17:30 hodin.

SK Velké PřítočnoTJ Sokol Červený Újezd

Velké Přítočno – Červený Újezd 5:4

I Červený Újezd představil v Přítočně velmi mladý tým, který byl v podstatě složený z dorostenců hrajících krajskou soutěž. Ač byli hráči hodně mladí, bylo vidět, že fotbal mají v krvi. Pohybem a fyzickou kondicí tudíž zatápěli o něco málo služebně staršímu, ale zase o to „zkušenějšímu“, domácímu týmu. Tomu chvilku trvalo, než se na hru soupeře adaptovalo, což však stačilo k tomu, aby stav byl z pohledu domácích 0:2. Zásluhou bojovného výkonu celého přítočenského týmu (včetně náhradníka Libjaka, který se předvedl velmi nadějně), fotbalové chytrosti a zejména pak díky gólovým zápisům Šilera a Popelky (každý po dvou gólech) dokázali domácí stav těsně před koncem zápasu zremizovat na 4:4, když vyrovnávací gól Popelky doslova zvedl domácí fanoušky z lavic. Ten totiž prošel obranou hostí jako nůž máslem a nekompromisně zavěsil. Třešinkou na dortu pak byl vítězný gól Holečka v 90. minutě. Odražený míč po rohovém kopu si přiťukl na pravačku a propálil vše, co bylo v cestě do branky. Krásný okamžik a zajištěná účast v nedělním finále!

Dobrovíz – Červený Újezd 9:3

Většina dorostenců Červeného Újezda odehrála souběžný dopolední turnaj v Lidicích a tak tým už neměl tu kvalitu, jako v sobotu. Dobrovíz navíc posílila o zkušené borce, což bylo na hřišti znát a zaslouženě si vybudovala velmi rychle rozhodující náskok, který gradoval v závěru zápasu, kdy skóre narostlo až na konečných 9:3.

Finále:

Velké Přítočno – Švermov 8:1 (5:1)

Zápas s mladým Švermovem měl být dalším prověřením přítočenských fotbalistů, včetně dvou zkoušených nováčků v týmu – Pavla Barthela a Lukáše Atače. Čekal se ostrý boj o vítězství v turnaji a ten také bezprostředně po tradiční memoriálové minutě ticha nastal. Ambicioznímu Švermovu se však rychle zkracovala křídla, protože výkon domácích byl soustředěný a opět velmi bojovný. Navíc se v parádní střelecké formě předvedl Šiler, který švermovskou obranu vyloženě deptal svými povedenými, zkušeně provedenými, gólovými zápisy. Nádherně se trefil střelou z vápna také Holeček, gól si vybojoval svým drzým průnikem do obrany Popelka a z penalty chladnokrevně skóroval i novic v sestavě Barthel. Švermov se tak od 7 minuty, kdy padl první gól, jen a jen divil, co to s ním Přítočno provádí. Poločasových 5:1 bylo už hrozivých, ale konečný výsledek 8:1 asi skutečně nikdo nečekal. Přítočno tak po mnoha letech mohlo zvednout nad hlavu putovní pohár a pohár za 1. místo v přítočenském memeriálu Jana Burgera. Huráááá!