Poháry - Memoriál Jana Burgera 2018

31.07.2018 00:12

Přítočenské poháry – Memoriál Jana Burgera 2018, jeho 39. ročník, se letos odehrál o víkendu 28.-29. července a zúčastnily se jej kromě přítočenského týmu také tradiční Sokol Dobrovíz a dva týmy z daleka - SK Lány a FK Kralupy 1901. Počasí pohárům opět „přálo“ a svými letními teplotami nad 30 stupni Celsia hodně rychle ubíralo hráčům síly. I přesto bylo ale možné ve všech utkáních vidět rychlý, bojovný a kombinační fotbal. Sobotní klání navíc vyvrcholila večerním koncertem kapely 41x (For Once), která živou muzikou potěšila nejen místní sportovce.

Letošní poháry však postihla i jedna velká tragédie. V podstatě několik málo hodin před výkopem prvního zápasu odešel do fotbalového nebe asistent trenéra domácího týmu, fotbalový nestor, bývalý brankář a mnohaletý funkcionář dokeského klubu - Josef Pavlíček. Před zahájením všech zápasů se proto Pepikovi vzdal hold velmi důstojnou minutou ticha.

Sobota 28.7.2018

Dobrovíz - Lány 2:1 (2:0)

Dobrovíz potvrdila roli favorita už během první půle, když se dostala do dvoubrankového vedení, o které ale díky zvýšené aktivitě borců z Lán mohla v závěru ještě přijít. Lánští ale z lehké herní převahy vytěžily jen kontaktní gól a tak se v neděli museli dostavit k zápsu opět od 15 hodin.

Velké Přítočno – Kralupy  4:1 (1:0)

Domácí Přítočno se představilo publiku v poněkud pozměněné sestavě oproti skončené jarní soutěži. Do týmu se totiž vrací z Družce Michal Zieber a ze Zichovce Honza Snovický. Na hrotu se na zkoušku objevil další borec z Družce Roman Mošnička, na stoperu slánský Ondra Kuba a v brance za zraněného Svobodu zaskočil famózní exligový gólman Josef Zlata. Naopak v týmu se neobjevili Kasík s Pechem, kteří se rozhodli Přítočno opustit a odejít do Nova. „Nově“ poskládaný tým ale šlapal a nedal hostům z Kralup šanci, i když poločas byl pouhých 1:0. Druhá půle ale vyšla přítočenským gólově o poznání lépe, když se celkově třemi góly v zápase blýskl Mošnička.

Sestava SK VP:

Zlata

Senko P., Kuba, Feda, Senko L.

Popelka, Zieber, Holeček D., Snovický

Mošnička, Šiler

Andr

Josef Zlata po vítězném utkání odchází ze hřiště (VP, 28.7.2018)

Neděle 29.7.2018

Zápas o 3. místo:

Lány - Kralupy 3:3 (3:1)

Zápas rozhodoval až penaltový rozstřel, protože lánští neudrželi slibný dvoubrankový náskok. V něm pak byli lepší hráči Kralup a v úmorném vedru tak vydřeli pohár za 3. místo.

Finále:

Velké Přítočno - Dobrovíz 2:4 (1:2)

Snahu domácích opět po několika letech ovládnout přítočenské poháry hatila Dobrovíz již od konce prvního poločasu, když jednobrankové vedení domácích z již 1. minuty zápasu otočila dvěma góly ještě během první půle. Ta druhá byla sice ze strany přítočenských o něco lepší (hráči se po bujarém předchozím večeru dostali opět do tempa) a snaha o vyrovnání byla evidentní, nicméně okénka v obraně Dobrovíz potrestala třetím gólem. Přestože v gólové přetahované ještě jednou domácí výsledek korigovali, zkušená Dobrovíz potvrdila vítězství ještě čtvrtým gólem a bylo hotovo.