Poháry - Memoriál Jana Burgera 2016

01.08.2016 08:40

 

Přítočenské poháry – Memoriál Jana Burgera 2016, se podle pamětníků odehrály již po 37. a opět bylo na co koukat. Ve čtyřech zápasech padlo celkem 29 branek a kopaly se dva penaltové rozstřely. V turnaji jasně dominoval tým Dobrovíze, který si putovní pohár pro vítěze odvezl již potřetí v řadě. Dobrou volbou bylo rozhodně pozvání nováčka turnaje, týmu Unhoště. Domácí tým herně nepropadl, ale dva prohrané penaltové rozstřely je sestřelily na čtvrté, tedy poslední místo.

 

     

 

Sobota 30.7.2016

 

Dobrovíz - Červený Újezd 6:1

Platí naprosto stejný komentář jako při loňském turnaji, tedy že první poločas úvodního zápasu přítočenských pohárů vypadal vcelku vyrovnaně, ale vše podstatné se odehrálo po přestávce, kdy už branky střílela pouze Dobrovíz (obhájce loňského vítězství) a s přehledem si tak zajistila účast v nedělním finále.

 

Velké Přítočno – Unhošť 3:3 (pk - 3:4)

Domácí tým musel řešit spoustu otazníků v sestavě, když z různých důvodů nemohli nastoupit opory, jako Šiler, P.Senko, P.Holeček, Jícha, Pohlot a Salyuk. I tak se ale povedlo poskládat dobrý tým, který nenechal o soutěž výš hrající Unhošti nic zadarmo. Gólová přatahovaná vyvrcholila v samotném závěru vyrovnáním na 3:3 a na řadu přišly pokutové kopy, které již bohužel Přítočno nezvládlo. Byť i jeden hráč Unhoště trefil pouze břevno, o nepostupu domácích do finále turnaje rozhodly dva neproměněné pokutové kopy T.Janouška a L.Senka.

 

Sestava SK VP:

Svoboda

Devera, Feda, Pavlíček, Snovický

?, Zieber, Holeček D., Senko L.

Měkota, Janoušek T. / Kolářský L. / Landa / Slunečko

 

 

Neděle 31.7.2016

 

Zápas o 3. místo:

 

Velké Přítočno – Červený Újezd 5:5 (pk - 3:4)

Zápas mohl skončit i daleko divočejším výsledkem, kdyby domácí tým trefoval místo tyček góly. Oproti sobotnímu utkání výrazně posílený tým Červeného Újezda však činil Přítočnu problémy a v zápase vedl až do 90. minuty. Až v té se povedlo domácím vyrovnat a o vítězi tedy musely opět rozhodnout penalty. Ty ale pro domácí dopadly stejně jako v sobotu. Dvakrát mimo branku (tentokrát Zieber a P.Senko) rozhodlo, že Přítočno obsadilo v turnaji poslední místo a z bronzu se mohl radovat Červený Újezd.

 

Sestava SK VP:

Nedvěd

Senko P., Junek, Feda, Pavlíček

Snovický, Zieber, Holeček D., Senko L.

Pohlot, Kolářský L. / Janoušek T. / Měkota / Slunečko

 

Finále:

 

Unhošť - Dobrovíz 1:5

Dobrovíz se opět prezentovala skutečně kvalitním týmem a o vítězství v turnaji nenechala nikoho pochybovat. Finálové utkání přineslo krásný fotbal, plný pěkných kombinací i individuálních akcí skutečně kvalitních hráčů. Mnohem nebezpečnější vepředu však byla jednoznačně Dobrovíz, která tuto převahu dokázala odrazit i do skóre utkání.a Unhošť přhrála jasně 5:1.Dobrovíz tedy obhájila loňský triumf a putovní pohár memoriálu Jana Burgera putuje tedy zpět na poličku do dobrovízské restaurace na hřišti.

 

SK Velké Přítočno

TJ Sokol Červený Újezd

TJ Unhošť

Sokol Dobrovíz

 

Celkové pořadí:

 

1. Dobrovíz

2. Unhošť

3. Červený Újezd

4. Velké Přítočno

 

O výsledcích pohárů je možné se dočíst i na stránkách Kladenského deníku (i když tam Jana Burgera přejmovali na Jindřicha).

 

-JaH-