Poháry - memoriál Jana Burgera 2015

03.08.2015 09:37

Přítočenské poháry – Memoriál Jana Burgera 2015 se odehrál stejně jako před rokem za krásného letního slunečního počasí a při hojné divácké kulise. O vítězství v tradičním turnaji kromě domácího SK bojovaly týmy z Dobrovíze, Červeného Újezda a premiérově i tým Kročehlav.

Sobota 1.8.2015

Dobrovíz - Kročehlavy 5:2 (1:2)

První poločas úvodního zápasu přítočenských pohárů vypadal vcelku vyrovnaně, ale vše podstatné se odehrálo po přestávce, kdy už branky střílela pouze Dobrovíz (obhájce loňského vítězství) a s přehledem si tak zajistila účast v nedělním finále.

Velké Přítočno – Červený Újezd 6:2 (2:2)

Domácí tým vstoupil do zápasu dobře a vypracoval si několik slibných šancí. Proměnil ale bohužel pouze jednu z nich a následovalo varování hostů, kteří rychlými dvěma góly zvrátili skóre ve svůj prospěch. Chvíli před přestávkou ale prošel Holeček ml. až do vápna, obhodil si brankáře, který mu „sáhl“ na nohy a pískala se penalta. Tu Zieber s přehledem proměnil a bylo opět srovnáno. Začátek druhé půle patřil jednoznačně domácím, když během několika minut zatížili skóre hostujícího gólmana dvěma zásahy otec i syn Holečkové. Pak Přítočno přidalo ještě dvě branky a skóre tak narostlo na pěkných konečných 6:2.

Kročehlavy – Červený Újezd 1:4 (0:1)

Kročehlavy nezastihla na přítočenských pohárech příliš skvostná forma a ani nedělní zápas pro ně nebyl úspěšný. První poločas se jim ještě jakžtakž dařilo odolávat s chutí hrajícímu Červenému Újezdu, druhá půle už však byla čistě ve střelecké režii Újezda, i když i Kročehlavy si šance na vstřelení několika gólů vypracovaly. Koncovka ale vázla.

Finále:

Velké Přítočno - Dobrovíz 1:5 (1:5)

Dobrovíz se prezentovala na turnaji skutečně kvalitním týmem a domácí to měli od počátku zápasu skutečně těžké. Snad i proto, že sobotní oslava vítězství nad Červeným Újezdem se u grilované šunky a soudku s plzeňskou dvanáctkou protáhla až do nedělních ranních hodin. I tak se ale podařilo na úvodní gól Dobrovíze poměrně rychle odpovědět zásluhou Jíchy po skvostné přihrávce Štoncnera. Hosté ale odpověděli ještě rychleji dalším gólem a pak to šlo s domácími hodně z kopce. Docházely fyzické i psychické síly a Dobrovíz jednoduchými kombinacemi a pohybem na hřišti doslova kralovala. Do přestávky bylo rozhodnuto a druhý poločas se už pouze dohrával. Může se asi pouze teoreticky debatovat nad tím, zda by se zápas vyvíjel jinak, kdyby tyče nastřelené Štoncnerem a Šilerem skončily míčem v brance …

Dobrovíz tedy obhájila loňský triumf a putovní pohár memoriálu Jana Burgera putuje tedy zpět na poličku do dobrovízské restaurace na hřišti.